Nederland heeft hoogste boetes van Europa




11/02/2012 Nederland is het duurste boeteland van West-Europa. De researchredactie van RTL Nieuws vergeleek de tarieven met de ons omringende landen en Nederland scoort het allerhoogst. Volgens betrokkenen heeft dat niets te maken met verkeersveiligheid, maar met het spekken van de kas van Justitie.

De afgelopen vier jaar zijn de boetes in Nederland met maar liefst 66 procent verhoogd. Ook in 2012 zijn de boetes sterk verhoogd. De Raad van State wees er in een advies over die verhoging op dat er geen enkele reden (pdf) voor wordt gegeven.

Het ministerie van Justitie zegt dat er twee redenen (pdf) zijn voor de verhoging, namelijk de verkeersveiligheid en de opbrengsten voor het ministerie. Maar volgens verkeersofficier van justitie Koos Spee en politiebond NVP worden de boetes eigenlijk alleen maar gebruikt voor het spekken van de staatskas. Vooral buiten de bebouwde kom zijn de boetes in Nederland veel hoger dan in andere West-Europese landen.

Voor het overzicht en meer informatie klik hier.
 
 
Bron: RTL-nieuws.nl
 
  Melder: Maserati Teun  


Je hebt een buitenlands IP adres (US), registreer je op het forum anders is reacties plaatsen niet mogelijk


za 11 feb 2012, 18:42   IP:1b73ff7163
  

U mag een reactie achterlaten

Reacties zonder voldoende onderbouwing kunnen verwijderd of aangepast worden zonder overleg

za 11 feb 2012, 19:05   IP:9b4a06d751
  

En niet alleen de hoogte boetes, ook bij uitstek de hoogste pakkans, er wordt in ABSOLUTE ZIN het meeste geld opgehaald (ook dan veel grotere landen zoals Duitsland, Frankrijk ja er komt zelf meer flitsgeld binnen in Nederland dan in de Verenigde Staten), de brandstofaccijns ligt hier op het allerhoogste nivo, zeker als je het gaat afzetten naar draagkracht (BBP per hoofd van de bevolking). Om nog maar te zwijgen van de door Europa illegaal verklaarde BPM (die gelijktijdig wordt omgezet in een "CO2-taks" over de nieuwwaarde van de auto, iets met regen en drup) waardoor maar liefst 43,1% belasting wordt geheven over de nieuwprijs van een auto en motorrijtuigenbelasting (vroeger wegenbelasting)? Voor een stinknormale auto als een Opel Vectra 1.8 betaal je al gauw 70 euro per maand, en zelfs voor een kleine, zuinige en milieuvriendelijke diesel zoals een Golf TDI betaal je al gauw 90-100 euro PER MAAND.
En, wat krijg je ervoor terug? Getreiter met flitsapparaten en struikrovers op de snelwegen juist daar waar en wanneer het het veiligst is. Alle autobelastingen worden aangewend om wegen te versmallen, en allerlei andere verkeersremmende maatregelen te treffen. Kom je van de snelweg af, word je in de bebouwde kom over allerlei drempels, via allerlei sluisjes en in allerlei chicanes gedwongen om het autorijden maar zo oncomfortabel en onaantrekkelijk mogelijk te maken.

za 11 feb 2012, 19:37   IP:2664f135a6
  

zie het net op rtl4:

Spee in beeld. Die geeft gewoon toe dat het om het spekken van de staatskas gaat!! Staat hij zielig te doen dat hij een keer op het matje moest komen omdat er te weinig boete's waren uitgeschreven.
gadver. Dit roepen we al sinds de oprichting van FS, en nu geeft hij FS indirect nog gelijk ook. pffffff

za 11 feb 2012, 20:47   IP:814f0c3e54
  

Nu geeft ie dat wel toe, destijds niet.
Enige conclusie die daaruit te trekken valt is dat dit individu een aartsleugenaar is.
Maar ook dat is geen nieuws.

za 11 feb 2012, 21:30   IP:89eccfbbde
  

Zelfs zullen ze niet blij zijn met de situatie in 2011 t.o.v. die in 2010.
Het aantal boetes is gedaald, en ze zouden dus heel blij moeten zijn daarmee, omdat dus de verkeersveiligheid daarmee gebaat zou zijn, toch??? Nee, maar de schatkist komt gewoon structureel te kort, dus zo fijn is het allemaal niet natuurlijk, ondanks de verbeterde verkeersveiligheid. Ze hebben altijd een stok om mee te slaan menen ze, die stok is in dit geval óf de verkeersveiligheid, óf de staatskas...
En Spee, daar is een liedje voor: "er zijn geen woorden meer, geen woorden meer, voor jou...."

za 11 feb 2012, 22:33   IP:196fd3fb26
  

ik rij bijna 8 jaar boetevrij, sinds ze mijn rd hebben ingepikt, deert mij geen enkele verhoging meer, bij mij valt niets meer te halen d.m.v. bekeuringen :P

za 11 feb 2012, 22:53   IP:b85478f947
  

Zelfs Spee zijn nu de schellen van zijn ogen gevallen. Moet je eens met buitenlandse collaga's praten over hoe je hier wordt uitgekleed. En dan maar zeuren dat het zo moeilijk is om werkgelegenheid te behouden...

zo 12 feb 2012, 0:27   IP:77a55d0dc4
  

Dit land is voor zover ik weet ook het enige land van Europa waar de boetes (twee)jaarlijks worden geindexeerd aan de inflatie. In Frankrijk bijvoorbeeld is een bepaalde boete (bijvoorbeeld 135 euro) al sinds 2002 van kracht, en daarvoor was het 900 franc (wat zelfs iets meer is dan 135 euro).

Niet voor niets hebben we daardoor ook zo ongeveer de laagste feitelijke rijsnelheden van Europa.

zo 12 feb 2012, 10:20   IP:617bc0f872
  

Kortom : mobiliteitsmoord.. (met voorbedachte rade)

zo 12 feb 2012, 10:42   IP:1869177d3b
  

Het is toch algemeen bekend dat hier in NL van ieder 100 euro die men bruto verdient er uiteindelijk weer 81 euro terug komt in de staatskas, dit las ik laatst in de krant, alleen is dit onderzoek echter gebasseert op de standaard dingen, dus zonder bekeuringen???
we houden dus niets over van salaris???
Dus wanneer je af en toe ook nog een boete krijgt, is Jan modaal het haasje!!

zo 12 feb 2012, 11:15   IP:7fe9195682
  

duif81 schreef:
Het is toch algemeen bekend dat hier in NL van ieder 100 euro die men bruto verdient er uiteindelijk weer 81 euro terug komt in de staatskas, dit las ik laatst in de krant, alleen is dit onderzoek echter gebasseert op de standaard dingen, dus zonder bekeuringen???
we houden dus niets over van salaris???
Dus wanneer je af en toe ook nog een boete krijgt, is Jan modaal het haasje!!

Van alles wat je verdient betaal je een schunnige, buiten proportionele en stuitende 92% belasting aan de fiscus! Dat is de gore werkelijkheid in dit land, waar de overheid veruit de grootste misdaadorganisatie is! En nog erger: deze misdaadorganisatie is buitengewoon kwaadaardig t.o.v. de bevolking!

zo 12 feb 2012, 12:07   IP:77a55d0dc4
  

Vergeet niet dat we als burger ook een aandeel hebben. Nergens ter wereld komen mensen zo weinig voor hun rechten op als in Nederland. Hoe vaak zie je hier nu stakingen of demonstraties? Het mag gezegd worden, dat we een politiek stabiel klimaat hebben, maar we zouden als burger wel meer invloed kunnen hebben als we wat vaker de straat opgaan.

zo 12 feb 2012, 17:59   IP:4cc946b8aa
  

Als zelfs $p€€, voormalig opperstruikrover, al toegeeft dat flitsen uitsluitend het spekken van de staatskas tot doel heeft is er toch wel iets aan de hand. Hij, als opperzeloot van de antisnelheidsreligie, die publiekelijk durft te zeggen dat het om het geld te doen is, tjongejonge, dat ik dat nog mag meemaken! Heeft zijn lidmaatschap van FS toch nog geholpen.

ma 13 feb 2012, 4:06   IP:523d234737
  

Guppenklup schreef:
Als zelfs $p€€, voormalig opperstruikrover, al toegeeft dat flitsen uitsluitend het spekken van de staatskas tot doel heeft is er toch wel iets aan de hand. Hij, als opperzeloot van de antisnelheidsreligie, die publiekelijk durft te zeggen dat het om het geld te doen is, tjongejonge, dat ik dat nog mag meemaken!

Idd, dat ik dat nog mag meemaken :o


Verder, sja nothing news natuurlijk...

ma 13 feb 2012, 9:34   IP:348417e5ee
  

En dan vindt de regering het nog gek dat er per dag 300 hoog opgeleide autochtonen emigreren uit Nederland. Nee dat is niet gek, dat zijn verstandige mensen die niet langer uitgekleed wensen te worden! Minder mensen die werken=geld verdienen=belasting betalen, zodat de achterblijvenden steeds meer geld moeten ophoesten. Dus die boetes gaan nog veel verder stijgen!

ma 13 feb 2012, 11:38   IP:7fe9195682
  

Guppenklup schreef:
Als zelfs $p€€, voormalig opperstruikrover, al toegeeft dat flitsen uitsluitend het spekken van de staatskas tot doel heeft is er toch wel iets aan de hand. Hij, als opperzeloot van de antisnelheidsreligie, die publiekelijk durft te zeggen dat het om het geld te doen is, tjongejonge, dat ik dat nog mag meemaken! Heeft zijn lidmaatschap van FS toch nog geholpen.

Als deze man nu publiekelijk durft toe te geven dat hij af en toe op het ministerie werd uitgenodigd om uit te leggen waarom de boeteopbrengsten achter bleven bij wat er moest binnenkomen, geeft hij nu ook publiekelijk toe dat een ieder die hem altijd een leugenaar en demagoog noemde het gelijk aan zijn kant had! Wij hier, bij FS, wisten hoe de vlag erbij hing en nog steeds hangt t.o.v. hoe de overheid omgaat met haar burgers als er geld in het geding is. Daarom ook zou deze man alsnog met pek en veren in een schandpaal op achterop een vrachtwagen door het land moeten worden gereden. Maar ook die Freissen, zijn opvolger, en die Frans Zuiderhoek van de KLPD, die gewoon doorgaan met het verspreiden van dezelfde leugens die de klootzak uit Soest altijd met een stalen gezicht verkondigde: ''het flitsen en laseren doen we uitsluitend voor de verkeersveiligheid en heeft niets met geld en spekken van de staatskas te maken.'' Wat een honden zijn het!

ma 13 feb 2012, 12:04   IP:9bcd0ac416
  

Nederland is een land waar de automobilist, onder welk kabinet dan ook, iedere keer weer keihard van achteren genomen wordt.
Ten eerste krijgt de NL-automobilist flinke Durchfall van alle zinloze snelheidsbeperkingen op de weg en de financiële sancties, die daar dan weer uit moeten voortvloeien. Om het begrotingstekort zogenaamd terug te brengen en om wat geld voor Griekenland op te halen, dat in een letterlijk en figuurlijk in een 'zwart gat' verdwijnt. En zo is het ook met de NL-automobilist, die eveneens in een 'zwart gat' zit. Freude am Fahren is een begrip wat in Nederland niet bestaat en heb je als chauffeur eigenlijk alleen ergernis, jaar in jaar uit. En maar betalen en nog eens betalen voor al die kut-instanties, dan is het weer Leeuwarden, Centraal Justitieel Berovings Bureau met een bedel-dreigbrief voor de automobilist. Een half uur in een file verkloot, en vervolgens plankgas naar de bestemming gereden, hup weer 251 Euro voor Griekenland verdiend. Wat een waardeloos achterbaks roofsysteem hebben we toch in dit kleine NL-rotland opgebouwd. Een echte chauffeur, die de zuivere rijkunst nastreeft heeft lak en al die rotregels en zal het gaspedaal toch flink intrappen en zich vervolgens verzetten met alle middelen tegen de waanzinnige verkeersboeteregen, waar dit waardeloze kabinet dan toch weer voor gezorgd heeft. De VVD zou op verkeerskundig gebied heel goed met de PvdA kunnen samenwerken en is deze partij ook voorstander van automobilistje uitmelken. Schulz en Cohen zouden het goed met elkaar kunnen vinden. De automobilist heeft dus sterk de behoefte aan een belangen partij voor de Automobilist, al is het maar een soort Boer Koekoek politicus, die dit thema wil oppakken.
Dan is het weer Apeldoorn met een blauwe brief, waarin vermeld staat dat de tarieven voor motorrijtuigenbelasting per 1 april 2012 weer fors verhoogd zijn. Daarnaast ben je verplicht om ook de Provincie, waarin het betreffende motorrijtuig staat ingeschreven nog eens te spekken met provinciale opcenten. Inderdaad al die zogenaamde 'opcenten' en astronomisch hoge brandstofprijzen, waar alleen Royal Dutch Shell en het Kingdom of the Netherlands superrijk van worden, hangen de tegenwoordige NL-automobilist zwaar de keel uit.
Ten tweede zijn die eerder genoemde NL-motorrijtuigenbelastingen ruim een factor 2 hoger dan in de Bondsrepubliek Duitsland en geen haan die daar naar kraait in Brussel, want daar is dat "Verenigde Europa" nou net niet voor bedoeld om ook eenheid te krijgen in boetebedragen, verplichte dwang administratiekosten, motorrijtuigenbelastingen en brandstofprijzen. Kortom de NL-automobilist, motorrijders natuurlijk ook, zijn dus een zeer belangrijke financiële rader in dit land en zal dit raderwerk eens tot stilstand komen.

ma 13 feb 2012, 15:56   IP:9b4a06d751
  

@Ongeregistreerd hierboven, hear hear!
Eerste snelle reactie naar aanleiding van het lezen van deze goede duiding van alle onrecht die de automobilist aangedaan wordt: kunnen we niet van alle weggebruikers eenmalig € 6,00 administratiekosten vragen om een stichting op te zetten, zeg maar een ware ANWB. Die paar centen worden standaard bij een boete opgeteld, zo'n bedrag kan iedereen wel missen, toch? Alom bekend is dat de ANWB de leden allang niet meer vertegenwoordigt. Genoeg bestaansrecht voor iets nieuws dus. Misschien in combinatie met een aantal autominded advocaten (Anker & Anker misschien?)? Misschien in samenwerking met Flitsservice? idee???

ma 13 feb 2012, 20:25   IP:181b72dc9b
  

+ politieke tak?

ma 13 feb 2012, 21:25   IP:9b4a06d751
  

Goed idee opzich esgigt! Maar Nederland Mobiel heeft dacht ik een tijdje terug ook meegedaan aan de TK-verkiezingen? Persoonlijk zou ik geen one-issue partij stemmen, naast autorijden zijn er ook andere dingen die ik belangrijk vind. Maar het zou kunnen! Of:
Een op te richten stichting zou als onafhankelijk adviesorgaan kunnen dienen richting politieke partijen. Dan zou je als belangenbehartiger van autorijdend Nederland waarschijnlijk meer invloed hebben!

di 14 feb 2012, 9:38   IP:7f9a1795dc
  

Lang geleden hebben de burgers de zorg voor hun veiligheid uitbesteed aan mensen die zich daarin specialiseerden, de politie. Wij betalen daar een aanzienlijk bedrag voor d.m.v. belastingheffingen. Echter, dit politie apparaat is een eigen leven gaan leiden en heeft zich volledig tegen degenen gekeerd die hun salarissen betalen. Van de in eerste instantie bedoelde zorg voor veiligheid komt weinig meer terecht: geen tijd en als er echt boeven gevangen moeten worden zijn ze daar niet voor opgeleid. Wel goed zijn ze in de burger heel veel geld afhandig te maken en zowat (financieel) in de vernieling te helpen als deze eens een klein foutje maakt. Dit is betrekkelijk eenvoudig ‘werk’ en nagenoeg zonder risico. Onder het mom van zorg voor onze veiligheid, terwijl het tegenwoordig alleen maar om de extra staatsinkomsten gaat. We zouden ze dus net zo goed op kunnen doeken, je hebt er alleen maar last van.
Voor al die 'brave' borsten die op tv beweren dat ze het zo goed voor hebben met ons is ooit een liedje geschreven: Vuile Huichelaar.
In samenwerking met de rechterlijke macht en de overheid is een geoliede roofmachine ontstaan en is de burger kansloos als hij hiertegen wil protesteren. Die nare VVD er Opstelten heeft Nederland tot een politiestaat gemaakt met zijn torenhoge boetes. Natuurlijk pakt hij binnenkort zijn biezen en vertrekt naar het buitenland en laat ons met de brokken zitten.
Wat kunnen wij hiertegen doen? Schelden helpt natuurlijk niet, 't lucht alleen wat op.
Van de huidige politiek hebben we weinig te verwachten, zodra ze in Den Haag zitten denken de dames en heren alleen nog aan het handhaven van hun riante salarissen. Een sprankje hoop was er toen de PVV met wat vernieuwende ideeën kwam. Maar ook Wilders heeft de idioterie niet kunnen stoppen en beperkt zich tot het pesten van Cohen en zijn fobie voor hoofddoekjes.
We pesten zo wel alle buitenlanders ons land uit, maar ook toeristen die hier geld besteden. Duitsers weten al helemaal niet meer waar ze aan toe zijn, bij hen zit de automobilist nog niet in het verdomhoekje.
Dan maar een eigen politieke partij oprichten, ik vermoed dat 80 procent van de Nederlandse bevolking het met bovenstaande eens is. Zie de commentaren in dagbladen en tijdschriften.
Partij voor de automobilist, wie doet er mee?

di 14 feb 2012, 17:12   IP:9b4a06d751
  

Ik doe graag mee. Toch zie ik zoiets liever langzaam ontwikkelen en ontstaan vanuit een stichting. Met reeds opgebouwde credits bij vriend en vijand.
Redenen voor een autopartij te over. Zie deze grafiek met brandstofprijzen wereldwijd.

di 14 feb 2012, 17:16   IP:9b4a06d751
  

Origineel: http://www.mytravelcost.com/petrol-prices/

wo 15 feb 2012, 7:54   IP:2718f27ad9
  

Citaat:
Maar volgens verkeersofficier van justitie Koos Spee en politiebond NVP worden de boetes eigenlijk alleen maar gebruikt voor het spekken van de staatskas.

Nu rollen me toch echt de ogen uit de kop....

wo 15 feb 2012, 12:03   IP:9b4a06d751
  

idd..
je hebt huichelaars, je hebt hypocrieten, en dan heb je ook nog koo$ SSpe€. (koos spee, voor de zoekmachines)

Ik heb al heeeel lang niet meer gekeken, maar moet je na het lezen van dit nieuwsbericht en zijn schandalige huichelactige zgn. "bekentenis" nu nog eens naar dat flut propaganda-programmaatje op sbs kijken... Kijk, zo ziet een rashypocriet eruit. De reden dat ie zich nog goed houdt (geweten?) zit 'm in het feit dat die rotkop vol zit met botox en er slechts enkele spiertjes nog in staat zijn op een natuurlijke manier te bewegen. Vandaar die inhoudsloze gelaatsexpressie. Liegt ook makkelijker, en geloofwaardiger.

wo 15 feb 2012, 15:36   IP:ab8109ff13
  

@A.G. en ongeregistreerd

Ik ben wel benieuwd hoe julie het dan zien? De belastingen en de accijnsen maar verlagen? Denken jullie nou echt dat het geld dan niet ergens anders vandaan moet gaan komen? Je zal er hoe dan ook voor moeten betalen linksom of rechtsom. En nu houd het deels het autogebruik nog binnen beperken. Als alles goed koper wordt staan we dadelijk helemaal overal in de file. En geld voor extra wegen zal er dan ook niet zoveel meer zijn.

Daarnaast het verhaal van de maximum snelheden. Ongeregistreed van hierboven vind zichzelf denk ik een uitstekende chauffeur helaas denkt zo ongeveer elke bestuurder dit en blijkt de werkelijkheid toch anders te zijn.
En denk je nou daadwerkelijk grote tijdswinst te halen?

Overall gezien hebben we het in Nederland gewoon goed geregeld. En als je zelf de beslissing neemt om te hard te rijden, neem dan ook je verlies en ga niet lopen zeiken dat je een bekeuring hebt gehad.

wo 15 feb 2012, 16:39   IP:4e26923587
  

@Ongeregistreerd IP:ab8109ff13
>>De belastingen en de accijnsen maar verlagen? Denken jullie nou echt dat het geld dan niet ergens anders vandaan moet gaan komen? Je zal er hoe dan ook voor moeten betalen linksom of rechtsom.<<
De overheid zou ook eens kunnen beginnen met eens minder uit te geven. Waarom betaald NL ruimschoots het meeste per hoofd van de bevolking aan Europa? Waarom hebben we zoveel subsidies voor dingen die niet noodzakelijk zijn? Waarom moeten er overal altijd eerst minimaal 3 commisies voor in het leven geroepen worden om het te onderzoeken? En zo nog 1001 vragen.
Zoveel dingen waarbij de uitgaven enorm uit de klauwen lopen, en daar draaien wij als belastingbetalers voor op.
Ik heb er echt geen moeite mee om voor dingen te betalen als ik er ook iets voor terugkrijg. Dat verband is echter voor autobezitters volledig weg. Er wordt vele malen meer opgehaald aan verkeers-gerelateerde belastingen dan er aan verkeers-gerelateerde dingen wordt uitgegeven (en zelfs bij wat er uitgegeven wordt, wordt weer geld verspilt aan onzindingen. Denk alleen maar aan die kunstwerken op rotondes voor bergen geld)

do 16 feb 2012, 11:53   IP:7fe9195682
  

@Ongeregistreerd IP:ab8109ff13

Vind jij het leuk om uit je nek te lullen?

do 16 feb 2012, 17:03   IP:9b4a06d751
  

Ongeregistreerd schreef:
@A.G. en ongeregistreerd

Ik ben wel benieuwd hoe julie het dan zien? De belastingen en de accijnsen maar verlagen? Denken jullie nou echt dat het geld dan niet ergens anders vandaan moet gaan komen? Je zal er hoe dan ook voor moeten betalen linksom of rechtsom. En nu houd het deels het autogebruik nog binnen beperken. Als alles goed koper wordt staan we dadelijk helemaal overal in de file. En geld voor extra wegen zal er dan ook niet zoveel meer zijn.

Daarnaast het verhaal van de maximum snelheden. Ongeregistreed van hierboven vind zichzelf denk ik een uitstekende chauffeur helaas denkt zo ongeveer elke bestuurder dit en blijkt de werkelijkheid toch anders te zijn.
En denk je nou daadwerkelijk grote tijdswinst te halen?


@Beste ongeregistreerd IP:ab8109ff13.
Ikzelf zit er helemaal niet om te springen om hier van alles te vertellen tot in detail ‘je moet ze niet slimmer maken dan ze zijn’ zeggen ze wel eens. Dat heeft tegenover de gemiddelde pro-flits-reageerder hier, die we met enige regelmaat mogen begroeten, ook weinig zin. De doorsnee autohater heeft er niets mee, of, de meerderheid, is al een gehersenspoeld slachtoffer van de linkse kerk. Ik richt me liever op mensen met potentie en gezonde ambities. Het enige wat ik wil is je in grote lijnen aan het denken te zetten. Vandaar. Ik zie graag het goede in de mens, die vooruit:
Eerst een en ander in perspectief brengen: De overheid streeft naar 14 miljard ‘autogerelateerde belastingen’ per jaar. Een gigantisch bedrag! Waar moet dat vandaan komen? Nederland kent veel steuntrekkers, AOWers en kinderen, doelgroepen die alleen geld kosten en niets opleveren, die 14 miljard moet worden opgehoest door de beroepsbevolking, 7,7miljoen mensen (2010). Dat betekent dat iedere werknemer PER JAAR maar liefst 2000 euro aan autobelastingen betaalt. Dit is even simpel optellen en delen, je hoeft geen raketgeleerde te zijn om te weten dat degene die een nieuwe middenklasser op diesel koopt alleen al aan motorrijtuigenbelasting die 2000 euro kwijt is. En we weten allemaal dat veruit het meeste geld wordt binnengeharkt met de brandstofaccijzen. Het mechanisme bij uitstek waarmee we al sinds jaar en dag het gebruik mee belasten (meer kms, korte ritjes, grote auto’s he is allemaal duurder qua brandstof en dus hogere accijns etc). Het gaat me niet zo om de verhouding, logisch dat de gebruiker betaalt (en voor de duidelijkheid, dat Gebeurt dus allang), maar veel meer om de absolute getallen, en ombeschaamde verslaving van de overheid van autobelastingen. Als je ziet wat wij in Nederland betalen en dit vergelijkt met onze buurlanden of wereldwijd, dan kan de auto niet NOG verder belast worden, zonder dat het directe economische schade gaat aanrichten.

En tsja, over (maximum) snelheid. Natuurlijk: Als je met de fiets reist of max. 10km snelweg per dag rijdt dan kan ik me voorstellen dat het je weinig uitmaakt allemaal, die lage maximumsnelheden, die boetes. Ver van m'n bed show.
Maar dat sneller rijden geen tijdwinst oplevert is natuurlijk borrelpraat. Maar rij je bijvoorbeeld over de A16 van Rotterdam naar Breda, waar onlangs de maximumsnelheid op veel plekken is opgetrokken van 100 naar 130 km/u, dan doe je daar bij 100km/u 28 minuten over, en bij 130 21 minuten.
Toch aanzienlijk, 1/3 minder reistijd. Misschien niet voor jou of diegenen die weinig rijden, maar wel voor die vele veeele belastingplichten (beroepsbevolking) die dagelijks rijden. 7 minuten winst, dat is een enkele reis, per dag scheelt het dus een kwartier reistijd. Maal 5 dagen per (werk)week, een uur en 10 minuten per week. Maal 50 weken per jaar scheelt dat 58 uur voor die ene enkele weggebruiker per jaar. Er beweegt dus wel delijk een en ander als we sneller rijden.

vr 17 feb 2012, 11:01   IP:db18647b9a
  

De gerenomeerde Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid heeft bewezen dat te hard rijden nooit de oorzaak is van een ongeval. Conclusie flitsen is niet nodig.
Bovendien kun je beter met 200km per uur op elkaar knallen dan met 140 omdat er dan veel meselijk leed bespaart blijft, omdat je anders veel te lang moet creperen in het ziekenhuis met alle medische missers vandien.

vr 17 feb 2012, 12:38   IP:9b4a06d751
  

je moet ze niet slimmer maken dan ze al zijn
Gehersenspoelde slachtoffers van de linkse kerk
Ik richt me liever op mensen met potentie en gezonde ambities
Het enige wat ik wil is je in grote lijnen aan het denken te zetten

Ook medewerkers van het overschatte SWOV mislukte drs.en tehuis kijken en reageren mee...

zo 19 feb 2012, 13:29   IP:7fe9195682
  

Ongeregistreerd schreef:
De gerenomeerde Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid heeft bewezen dat te hard rijden nooit de oorzaak is van een ongeval. Conclusie flitsen is niet nodig.
Bovendien kun je beter met 200km per uur op elkaar knallen dan met 140 omdat er dan veel meselijk leed bespaart blijft, omdat je anders veel te lang moet creperen in het ziekenhuis met alle medische missers vandien.

Het SWOV is een uitwas van de linkse kerk en dus bij voorbaat en in de kern autohatend!
Sarcastische mode dan maar weer uit ongeregistreerd IP:db18647b9a?

di 21 feb 2012, 7:17   IP:255022139c
  

De boetes gaan binnenkort weer met minstens 6 euro omhoog vermoed ik...

di 21 feb 2012, 9:59   IP:9b4a06d751
  

Huh? Dat zou wel raar zijn @IP:255022139c iedereen van poliek tot media tot burger sprak schande van de -voor de zoveelste keer- extreem verhoogde boetebedragen...

wo 22 feb 2012, 15:04   IP:7fe9195682
  

A.G. schreef:
Huh? Dat zou wel raar zijn @IP:255022139c iedereen van poliek tot media tot burger sprak schande van de -voor de zoveelste keer- extreem verhoogde boetebedragen...

Het is toch de politiek die verantwoordelijk is voor dit absurde graaien! Als men het daar niet mee eens was, had de kamer Opstelten terug dienen te fluiten. Maar wat er in de kamer zit, noemt zich volksvertegenwoordigers. Niets echter is minder waar, daar men eenmaal op het kamerpluche alleen nog maar de eigen ideeën en meningen doordrukt, maar niet de wil van het volk! De enige die dat nog wel wil, wordt stelselmatig tegengewerkt en gedemoniseerd.
Was dat niet het geval, hadden wij nu een totaal ander NL!

wo 22 feb 2012, 16:44   IP:8477e92755
  

Ik had hier wel een niets zeggend antwoord van 766 verwacht.

wo 22 feb 2012, 23:47   IP:523d234737
  

Heb Marius (766) al erg lang niet meer gezien, zou die dan toch...

vr 24 feb 2012, 16:26   IP:7fe9195682
  

Asfaltvreter, als je van vuil verlost bent verlang je er niet naar terug!

za 25 feb 2012, 20:22   IP:523d234737
  

Ik mis hem ook niet ;-)

zo 26 feb 2012, 13:38   IP:9b4a06d751
  

Maar het is idd wel opvallend! Het zou zomaar kunnen zijn dat ze bij het SWOV een vaste taak hebben, een soort corvee, FS forumpje trollen. Zo waanzinnig als IP**766 waren er niet veel, maar zijn "werkzaamheden" worden wel vervangen door anderen, IP db...b9a .

@Rijder, de partij van Opstelten, de VVD, had alle idd kansen de ongegronde verhoging van boetes naar een ongekend hoog nivo tegen te houden, onvoorstelbaar dat juist deze partij dit laat gebeuren, vanaf nu is het echt uitgesloten dat ik op die partij stem.


 

Flitsservice.nl wordt gehost door: