Pagina 1 van 5  [ 210 berichten ]
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 12:11 Bericht 
 
Hallo mensen,

Ik zit hier op internet info te zoeken over wat mij opgelegd is.
Ik heb een EMG cursus opgelgd gekregen want ik zou de max. snelheid van 50km/u met minimaal 50km/u overtreden hebben en langs publiek gereden hebben,met andere woorden dus,ik zou geraced hebben.

Ik ben hierover gebeld want ik zou gezien zijn.
Ik heb die desbetreffende avond stil gestaan op een weg waar mensen aanwezig waren.
Ik stond te wachten op een vriend van me die ook al in zijn auto zat.
Het duurde mij te lang dus reed een stukje achteruit en ging naast hem staan om te vragen waarom het zo lang duurde.
Hij stond weliswaar geparkeerd.
De desbetreffende agent die mij belde wilde mijn verklaring hebben en heb hem dus gewoon verteld dat ik stond te wachten en daarna naast hem ging staan om te vragen waarom het zo lang duurde.
Vervolgens zijn wij gewoon netjes weggereden,ik voorop en hij achter mij aan want we gingen ergens heen waar hij de weg niet naartoe wist.
Ik ben zelfs niet met piepende banden weggereden.
De agent wist te vertellen dat er beelden waren die zo zuiver waren dat ze zelfs op de trui van bepaalde mensen konden lezen wat er stond.
Hij zei ook dat er iemand tussenin stond waaruit dus werd opgemaakt dat wij klaar stonden om te racen...

Hij heeft mijn verklaring opgenomen en nu kreeg ik vorige week een aangetekende brief van het CBR in Rijswijk.
Ik zou 1 of meerdere malen aangehouden zijn (is niet waar !!)
Ik zou de snelheidsmaximum van 50km/u met tenminste 50km/u overtreden hebben (is ook niet waar)
Ik zou dus geraced hebben.
Ik heb de desbtreffende agent gebeld die mijn verklaring per telefoon heeft afgenomen (daar lees ik ook over dat dat niet mag ofzo ??)

De agent wist te vertellen dat er ''Bevindingen'' waren van collega's en deed over het beeldmateriaal heel vaag toen ik hem zei dat als hij zulk goed beeldmateriaal zou hebben dat hij ook kon zien dat ik niet geraced zou hebben.
In hoeverre klopt dit verhaal nog want het lijkt nu net of ze iemand iets willen laten bekkenen wat ze niet hebben gedaan :huh:

Weet iemand in hoeverre bevinden gebruikt mogen worden en of die rechtsgeldig zijn want deze bevindingen zijn gelogen want ik heb niet geraced !!!

Ik heb een advocaat op de zaak staan maar heeft iemand meer tips/adviezen voor mij ?
Offline viffer
Master
di 04 jan 2011, 12:16 Bericht 
 
Jammer dat je een verklaring hebt afgelegd (dat je ter plaatse bent geweest), hier wordt je nu op gepakt. Probeer (samen met je advocaat) om alle gegevens via de WOB naar boven te krijgen.
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 12:21 Bericht 
 
Tja weet je wat het is,ik wil niet liegen weet je,daar heb je uiteindelijk jezelf alleen maar mee en stel dat ze beeldmateriaal hebben wat dan ?
Ze kunnen sowieso niet bewijzen dat ik geraced heb want dat is niet zo.
wat ik vergat te melden in het verhaal.
Er is naar mijn weten ook geen meting gedaan.
Het CBR stuurt nu wel leuk een brief maar moet dat niet eerst bewezen worden ofzo ?
Een meting van hoe hard er gereden is.
Beelden van daadwerkelijk racen .
Een tijdstip.
Een locatie.
Bewijs van dat men (ik in dit geval) aangehouden ben.
Ik ben niet aangehouden en ook niet staande gehouden.
Daar schijnt verschil in te zitten.

Staande gehouden worden is als je een stopteken krijgt na het door rood rijden ofzo en aangehouden worden is toch dat je met het bussie mee moet ?

Wat is WOB ?
Ik ben helemaal niet thuis in dit soort zaken want ben nog nooit echt in aanraking geweest met dit soort dingen.
9 December was de eerste keer,500euro boete voor het zogenaamde starten van 2 wagens ;)
Offline Tweebel
Master
di 04 jan 2011, 12:29 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
Tja weet je wat het is,ik wil niet liegen weet je,daar heb je uiteindelijk jezelf alleen maar mee en stel dat ze beeldmateriaal hebben wat dan ?
Ze kunnen sowieso niet bewijzen dat ik geraced heb want dat is niet zo.


Je hoeft niet te liegen, maar je moet zeker niet meewerken aan je eigen veroordeling. Zwijgen is geen liegen! Ze hebben nu jouw verklaring gebruikt om hun zaak sterker te maken. Vandaar de zegswijze: alles wat je zegt kan tegen je worden gebruikt. Dus wees verstandig en verschaf verder geen informatie meer, helemaal niets!

Het maakt niet uit wat ze kunnen bewijzen, als de agent beweert e.e.a. te hebben gezien dan heb je een probleem. De verklaring van de agent geldt dan als bewijs, ook al liegt de agent. Zie maar eens aan te tonen dat de agent liegt. Dan woord het jouw woord tegen dat van de agent, en dat verlies je normaal gesproken. Dat wat betreft het racen.
Voor de snelheid moeten ze wel met wat meer bewijs komen hoe e.e.a. is gemeten.

WOB is wet openbaarheid bestuur. Daar kan je een beroep op doen om bewijsstukken in handen te krijgen. Ze zijn verplicht je alle materiaal te verschaffen dat ze hebben. Zie sectie juridisch op deze website, en het forum.
Offline Dikke Dakduif
Master
di 04 jan 2011, 12:32 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
Tja weet je wat het is,ik wil niet liegen weet je,daar heb je uiteindelijk jezelf alleen maar mee
Je bent het levende bewijs van het tegendeel.

DriftBitch schreef:
In hoeverre klopt dit verhaal nog want het lijkt nu net of ze iemand iets willen laten bekkenen wat ze niet hebben gedaan :huh:
Erg laf maar zo is het wel. Volgens mij is er nauwlijks bewijs voor de overtredingen maar voor een EMG is de bewijslast lichter. Ik ben bang dat je daar niet makkelijk onderuit gaat komen. Lees de horror verhalen maar in het betreffende deel van het forum.
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 12:33 Bericht 
 
Ok maar hun zeggen dat ik iets gedaan heb dus moeten hun dat dan toch ook bewijzen lijkt mij ?
Ik hoef toch iet te bewijzen dat ik iets NIET gedaan heb,hun moeten bewijzen dat ik WEL iets gedaan heb en dat kunnen ze niet.

Ik heb sowieso gewoon tegen die agent gezegd dat ik NIET heb geraced en dat weet hij ook dondersgoed want hij kent me inmiddels.

Zomaar simpele ''bevindingen'' van een agent kunnen toch niet als bewijs dienen ?? zou wel lekker makkelijk zijn voor ze dan.
Ja die mevrouw is gister door rood gereden,dat hebben we gezien dus krijgt ze daar een boete voor.
Dat moet toch bewezen worden ??
Offline bruintje beer
Master
di 04 jan 2011, 12:34 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
Tja weet je wat het is,ik wil niet liegen weet je
Zaken vergeten of niet meer weten is geen liegen. 8)
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 12:37 Bericht 
 
Sowieso,er staat in de brief dat ik 1 of meerdere keren ben aangehouden :huh: dat moet dan toch in een dossier staan ?
Zo niet word dat al ontkracht !!
Offline Tweebel
Master
di 04 jan 2011, 12:38 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
Ok maar hun zeggen dat ik iets gedaan heb dus moeten hun dat dan toch ook bewijzen lijkt mij ?
Ik hoef toch iet te bewijzen dat ik iets NIET gedaan heb,hun moeten bewijzen dat ik WEL iets gedaan heb en dat kunnen ze niet.


Helaas is de wet in Nederland inmiddels zo dat bij bepaalde verkeersovertredingen de bewijslast (onschuld bewijzen) bij de overtreder ligt.
Verder wat ik hierboven heb neergezet: de agent beweert dat jij aan het racen was, dat is het bewijs. Ook al liegt die agent dat ie barst.
Offline viffer
Master
di 04 jan 2011, 12:49 Bericht 
 
Op z'n minst opvragen hoe de snelheidsovertreding is geconstateerd. Ik vermoed dat je daardoor ook de EMG aangesmeerd is. Overigens wil het niet zeggen dat indien deze overtreding ongegrond wordt verklaard de EMG ook (automatisch) vervalt. Hiervoor moet je bij de bestuursrechter zijn en hier zou ik al zo snel mogelijk mee beginnen wil je binnen de door het CBR gestelde termijnen blijven.
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 12:56 Bericht 
 
Heb Donderdag een afspraak bij mn advocaat maar g*dverdomme wat is dit voor krom iets,een agent zijn bevinding is rechtsgeldig,dus een agent mag een ieder beschuldigen ergens van ook al liegt hij ?? Heeft hij niet zoiets als een eed afgelegd ofzo ?
Denk dat ik ook maar agent word,legaal liegen over de meest bizarre dingen.
Wat een kutland zeg,kan nog beter een moord plegen ofzo dan weet je zeker dat je niet onterecht gestraft word...
Offline bruintje beer
Master
di 04 jan 2011, 13:01 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftigBitch schreef:
Heeft hij niet zoiets als een eed afgelegd ofzo ?
:fp: jawel. License to lie.
DriftigBitch schreef:
kan nog beter een moord plegen ofzo dan weet je zeker dat je niet onterecht gestraft word...
Als dat je overtuiging is kun je beginnen met gewoon wel te racen. :thumb:
Offline Raymond
Detector inbouw specialist
di 04 jan 2011, 13:04 Bericht 
Avatar gebruiker
Je hebt te maken met 2 verschillende trajecten. De snelheidsmeting van 50 te hard, die waarschijnlijk niet objectief en zonder meetapparatuur tot stand is gekomen. Deze valt onder strafrecht. Daarnaast heeft de agent een melding gedaan bij het CBR.
Die snelheidsboete kun je onderuit komen, als er geen bewijs is. Die EMG echter valt onder bestuursrecht en daar is het bezwaartraject een stuk lastiger. Het CBR zal gewoon zeggen dat de melding van een agent voldoende is om jou de EMG op te leggen. Je rijbewijs is eigendom van de staat, uitgegeven door het CBR. Als zij vinden dat je je rijbewijs niet waard bent omdat je je niet aan hun voorwaarden houdt, dan wordt deze gewoon ongeldig verklaard. Dus je dient die EMG te volgen, a 800 euro. Anders is je rijbewijs weg. Er bestaat wel een bezwaartraject voor de EMG, meer hierover elders op de site.
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 13:35 Bericht 
Avatar gebruiker
Niet staandegehouden lees ik? Wat voor verklaring heb je gegeven?
Offline Dikke Dakduif
Master
di 04 jan 2011, 13:37 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
Heb Donderdag een afspraak bij mn advocaat maar g*dverdomme wat is dit voor krom iets,een agent zijn bevinding is rechtsgeldig,dus een agent mag een ieder beschuldigen ergens van ook al liegt hij ?? Heeft hij niet zoiets als een eed afgelegd ofzo ?
Denk dat ik ook maar agent word,legaal liegen over de meest bizarre dingen.
Wat een kutland zeg,kan nog beter een moord plegen ofzo dan weet je zeker dat je niet onterecht gestraft word...
Waarom denk je dat deze website zo populair is :duh:
Bijna iedereen die hier rondhangt, is ooit een keer genaaid met een laffe boete en geconfronteerd met de bizarre wereld van de omgekeerde bewijslast.
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 13:39 Bericht 
 
Hoe bedoel je Tukker_Pat ?
Ik ben niet aangehouden of staande gehouden.
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 13:48 Bericht 
Avatar gebruiker
Hoe heeft men je identiteit vastgesteld?

Je bent gebeld, wat heb je verklaart?
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 13:57 Bericht 
 
Ja das een goeie,mijn identiteit zal vastgesteld zijn dmv kenteken ALS er al bevindingen zijn (dus dat er undercovers waren)

Er was gevraagd of ik geraced had en heb nee gezegd,heb daarbij het verhaal verteld wat in de eerste post ook staat,dat ik stil stond en alleen vroeg waarom het zo lang duurde.
Meer niet.
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 14:01 Bericht 
Avatar gebruiker
Een EMG kan niet op kenteken worden opgelegd. De identiteit moet onomstotelijk zijn vastgesteld.

Je verklaring kan dus "killing" zijn in dit geval. Hoe is de snelheid vastgesteld?
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 14:16 Bericht 
 
De snelheid kan niet vastgesteld zijn want heb niet geraced en met wegrijden niet harder gereden dan 60km/u.
Er is geen "opvallende" politie ter plaatse geweest,misschien undercover.
Ik zou 1 of meerdere keren "aangehouden" zijn.....ik weet van niks...
Mijn auto is al eens eerder verward met een ander.
Er was nog een auto aanwezig waar ze hem mee zouden hebben kunnen verwarren...
Wat zou er killing zijn aan mijn verklaring dan ?
Ik heb gezegd dat ik niet heb gereden en uitgelegd wat ik wel deed,stilstaan naast een vriend om te vragen wanneer we weg konden.
Dmv wat kan wel een EMG cursus opgelegd worden dan ?
Offline peterd
Pro
di 04 jan 2011, 14:17 Bericht 
 
Dat je verklaard hebt daar aanwezig te zijn geweest is funest voor je. De verklaring van een agent is namelijk normaliter sterker dan die van jou.
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 14:19 Bericht 
Avatar gebruiker
Doe me eens een scan van de brief van het CBR.
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 14:29 Bericht 
 
Geprobeerd maar mijn scanner moet nog geinstalleerd worden en ik kan geen stuurprogramma vinden van de HP scanjet 2100C voor windows 7 :thumb_d:

Heb je er voldoende aan als ik het grootste deel overtyp ?
Offline feitelijk
Master
di 04 jan 2011, 14:30 Bericht 
Avatar gebruiker
Digitale foto?
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 14:33 Bericht 
 
Uh,ja da ken ik proberen :P nie aan gedacht :lol:
Offline Robin2
Master
di 04 jan 2011, 14:36 Bericht 
 
En vergeet niet streepjescodes, zaaknummers, namen etc. te censureren.
Offline Berijder
Pro
di 04 jan 2011, 14:58 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
ik kan geen stuurprogramma vinden van de HP scanjet 2100C voor windows 7

Da's een oud beestje, voor Vista was er al geen driver meer voor. Denk niet dat HP die nog gaat leveren. Windows 7 ultimate (heb je die?) schijnt in XP modus te kunnen draaien...
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 14:59 Bericht 
 
Afbeelding
Afbeelding

Dit is wat ik ervan kan maken met een iPhone 3GS
Ik snap er geen klote van,ik ben nog NOOIT in mn hele leven aangehouden en pas 1 keer staande gehouden en das een paar jaar geleden voor te hard rijden...
Offline feitelijk
Master
di 04 jan 2011, 14:59 Bericht 
Avatar gebruiker
Robin2 schreef:
En vergeet niet streepjescodes, zaaknummers, namen etc. te censureren.

heeeeee, ik wilde wel weer eens streetviewen! :lol:
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 15:03 Bericht 
Avatar gebruiker
Je gaat enkel op voor de snelheid zie ik. Dat moet te winnen zijn. Je bent niet staandegehouden en je identiteit is niet (juist) vastgesteld. Lijkt me dat het besluit geen stand kan houden.

Ik zie dat je een advocaat in de hand hebt genomen. Geef deze zaken maar aan hem door. Je hebt wel iemand in de hand genomen met ervaring op dit punt?
Offline Tweebel
Master
di 04 jan 2011, 15:03 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
Dit is wat ik ervan kan maken met een iPhone 3GS


Als je er een wat fellere lamp op zet (of zonlicht) wordt het resultaat veel beter!

Kan je die schriftelijke mededeling van Rotterdam Rijnmond er ook aan toevoegen? (voor zover je daarvan een kopie hebt ontvangen, of andere documenten waaruit jouw overtreding zou moeten blijken)

Tukker_Pat schreef:
Je gaat enkel op voor de snelheid zie ik.

Niet ook voor het op hoge snelheid langs toeschouwers racen? Dus onvoldoende afstand toeschouwers+snelheid?
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 15:06 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
Ik snap er geen klote van,ik ben nog NOOIT in mn hele leven aangehouden en pas 1 keer staande gehouden en das een paar jaar geleden voor te hard rijden...


Ik maak in elk bezwaar naar het CBR inhoudelijk bezwaar tegen die gebruikte termen. Ik krijg steeds hetzelfde antwoord, dat ik geen inhoudelijk bezwaar kan maken tegen de gebruikte termen in de brief. :roflol:
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 15:09 Bericht 
Avatar gebruiker
Tweebel schreef:
Niet ook voor het op hoge snelheid langs toeschouwers racen? Dus onvoldoende afstand toeschouwers+snelheid?



Dat staat er niet bij de reden. Daarom wilde ik even de brief zien.
Offline viffer
Master
di 04 jan 2011, 15:12 Bericht 
 
Dossiernummer staat nog in de 2e brief!!
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 15:13 Bericht 
Avatar gebruiker
GertJan schreef:
Dossiernummer staat nog in de 2e brief!!



Dank. Ik heb de link even verkracht.
Offline Tweebel
Master
di 04 jan 2011, 15:19 Bericht 
Avatar gebruiker
Tukker_Pat schreef:
Dat staat er niet bij de reden. Daarom wilde ik even de brief zien.


Stom, daar las ik overheen.

Als ze hier inderdaad een snelheidsovertreding bij elkaar bedacht hebben moet er iets te halen zijn!
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 15:23 Bericht 
 
Heb em even aangepast.
@Tukker_Pat: Wat zou ik als leek wel aan kunnen voeren dan ?

Die schriftelijke mededeling heb ik niet gehad maar het CBR wel.
Had ik die ook moeten krijgen dan ?
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 15:25 Bericht 
Avatar gebruiker
Dat weet je advocaat wel.

Denken jullie wel even om de termijnen? Verzoek een betalingsregeling, denk aan de vakantie en aan de bezwaartermijn. Voor al deze zaken staan verschillende termijnen, staat duidelijk in de brief. Die termijnen hebben allen een fataal karakter, overschrijding heeft dus een fataal karakter.
Offline Robin2
Master
di 04 jan 2011, 15:27 Bericht 
 
Trouwens maar goed dat je alles gecensureerd hebt, want je gebruikersnaam spreekt niet in je voordeel. ;)
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 15:27 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
Die schriftelijke mededeling heb ik niet gehad maar het CBR wel.
Had ik die ook moeten krijgen dan ?


Nee, die is enkel voor het CBR. Je kan die melding opvragen via een Wob verzoek, maar ook dat zal je advocaat wel weten. Meestal krijg je het proces-verbaal bij de ontvangstbevestiging of afwijzing van je bezwaar. Ook die kan je opvragen, gaat via je advocaat nog makkelijker dan een Wob verzoek. Meestal is een belletje van je advocaat genoeg.
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 15:28 Bericht 
Avatar gebruiker
Robin2 schreef:
Trouwens maar goed dat je alles gecensureerd hebt, want je gebruikersnaam spreekt niet in je voordeel.



Heerlijk toch, een vrouw die kan sturen..... O:)
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 15:30 Bericht 
 
@Robin:Ik ben gewoon iemand die driften mooi vind en werk ook voor http://www.opendriftchampionship.com/

Over mezelf zeg ik maar ff niks O:)
Trouwens driften is geen racen :P
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 15:33 Bericht 
 
Maar goed,hoe duidelijk is de zaak nou ?
Ik ben bang dat ik WEER verward ben met een ander ofzo want dit klopt voor geen meter !!
Offline Tukker_Pat
FS Juridisch
di 04 jan 2011, 15:38 Bericht 
Avatar gebruiker
Onduidelijk. Je verklaring kan roet in het eten gooien.

Je zal de zaak moeten bezwaren. Je advocaat weet exact hoe. Is het iemand met ervaring in CBR zaken?
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 15:45 Bericht 
 
Hmm apart,mijn advocaat heeft mijn zaak aangenomen maar staat voor familierecht en vreemdelingenrecht...
Nou zegt dat volgens mij nie altijd dat ze dan geen zaak kan doen zoals die van mij mja...
Offline Robin2
Master
di 04 jan 2011, 15:46 Bericht 
 
Zou ik niet gokken, Tukker_Pat kan je precies uitleggen hoe nauw dit soort zaken luistert.
Offline DriftBitch
Laat zich horen
di 04 jan 2011, 15:49 Bericht 
 
Mja er zit er wel 1tje op dat kantoor die strafrecht doet en neem aan dat dit hieronder valt...
Offline Robin2
Master
di 04 jan 2011, 15:50 Bericht 
 
Nee, CBR-zaken vallen onder Bestuursrecht.
Offline catwezel
Eendagsvlieg
di 04 jan 2011, 15:51 Bericht 
 
Ik ben die avond ook aanwezig geweest en kan beamen dat ze niet heeft geraced of iets in die zin
Heb ook geen politie gezien Dit de hele avond niet We zijn met zn allen weggereden op een gegeven moment en daar is ook niks raars bij gebeurd

Weet niet hoe ze aan deze onzin komen maar als ze je dingen in de schoenen kunnen schuiven die je niet gedaan hebt vraag ik me af waar et heen gaat..
Offline Raymond
Detector inbouw specialist
di 04 jan 2011, 16:32 Bericht 
Avatar gebruiker
DriftBitch schreef:
Trouwens driften is geen racen :P

Nee, racen is art.10, driften art.5 ;)
 [ 210 berichten ]  Ga naar pagina 1, 2, 3, 4, 5  Volgende


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: PinoPino en 4 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen

Zoek naar: