Pagina 2 van 2  [ 89 berichten ]
Offline geelhoed
Master
do 20 okt 2011, 6:20 Bericht 
Avatar gebruiker
Doe ik dat? Ik heb geen limiet genoemd.
Offline bx gek
Master
do 20 okt 2011, 7:38 Bericht 
Avatar gebruiker
geelhoed schreef:
Is streetview achterhaald?

Daar ben je Maastricht al uit. 8)
Offline Martijn
FS Webmaster
do 20 okt 2011, 7:39 Bericht 
Avatar gebruiker
Wat is dan een hardrijder volgens jouw definitie?
Offline geelhoed
Master
do 20 okt 2011, 7:52 Bericht 
Avatar gebruiker
bx gek schreef:

Daar ben je Maastricht al uit. 8)


700 meter verderop: http://g.co/maps/ujrmc



Martijn schreef:
Wat is dan een hardrijder volgens jouw definitie?


Wanneer je harder dan het gemiddelde (mediaan/modus) rijdt stijgt de ongevalskans snel. Daar moet je dat dus aan afmeten en dat is precies wat de grafiek doet, relatief risico.
Offline PTPT
Die hard
do 20 okt 2011, 7:55 Bericht 
Avatar gebruiker
Leuk stuk

Foutje in de tekst: eerste alinea, op het eind: "FS goed EMG!"
Offline Karbargenbok
Pro
do 20 okt 2011, 8:33 Bericht 
Avatar gebruiker
Bedankt voor je relaas, Mr Edge. Ik kan me best voorstellen dat het 'werkt', zo'n AA-achtig groepsgesprek...

... maar het laat wat mij betreft onverlet dat iets als een EMG door een rechter moet worden opgelegd.
Offline Martijn
FS Webmaster
do 20 okt 2011, 8:40 Bericht 
Avatar gebruiker
Zou je die theorie eens los kunnen laten op de berichten rechtsboven op de voorpagina. Ja, ik weet dat dat losse pols werk is, maar toch
Offline MRE
FS Weldoener!
do 20 okt 2011, 11:07 Bericht 
Avatar gebruiker
Bedankt voor je verhaal Mr Edge. Het erge vind ik nog dat, en dat geldt denk ik voor het grootste gedeelte, rijden met gezond verstand, keihard wordt afgestraft. Vervolgens zit jij bij een EMG cursus en wordt je daar ook nog eens behandeld alsof je de grootste crimineel bent. Je moet praten over je rijstijl etc etc en vertellen wat je anders gaat doen en hoe je dat wilt bereiken. Dat allemaal omdat je je gezonde verstand hebt gebruikt.

Dat voorbeeld van Martijn hierboven. Iemand inhalen die 50@80 rijdt over dubbel doorgetrokken strepen. Zoiets zou iedereen doen met een beetje gezond verstand. Alleen de n00bs blijven er lekker achterhangen. Ik kom het dagelijks tegen op de N348 tussen Deventer en Wesepe. Daar ligt geen paralelweg en landbouwverkeer moet daar dus over de provinciale weg. Uiteraard dubbel doorgetrokken strepen en geen bord dat aangeeft dat inhalen van landbouwvoertuigen is toegestaan. Hele rijen auto's erachter omdat er een dubbel doorgetrokken streep ligt. Vervolgens loopt het verkeer vast op de 2 rotondes die op dat stuk liggen omdat het een grote lange file is.
Offline viffer
Master
do 20 okt 2011, 11:31 Bericht 
 
geelhoed schreef:
NooitTeSnel schreef:
één keer gezien met 121 bij een 90+werkzaamheden bordje op een stuk snelweg bibeko is genoeg he (f)


Ik ken twee stukken snelweg bibeko, maar geen ervan is 90. (A2@70 in Maastricht en A44@50 in Wassenaar) dus dat gaat hem niet worden.


Da's nieuw, hogere snelheid bij wegwerkzaamheden :lol:


Raaf schreef:
Doe daar ook maar 50... O:)
Of schaar je het 50 stuk onder de formele benaming N2?


Doe dat ook maar zonder het stukje N2, als je bij het Europaplein de A2 op rijdt heb je geen bordje 70 en mag je dus maar 50
http://g.co/maps/umzds
Offline A4
Master
do 20 okt 2011, 11:33 Bericht 
Avatar gebruiker
MRE schreef:
Ik kom het dagelijks tegen op de N348 tussen Deventer en Wesepe.

En wat te denken van de N337 Deventer Zwolle en vice versa. Doorgetrokken streep... Je zult iemand voor je hebben met 60. Geen haar op mijn hoofd die er aan denkt om daarachter te blijven.
Offline Tweebel
Master
do 20 okt 2011, 11:45 Bericht 
Avatar gebruiker
Op tweebaans wegen onder Vmax rijden zou gewoon een overtreding moeten worden (muv voertuigen die niet hard genoeg kunnen/mogen).

Ik vind die types die ruim onder de vmax rijden intens asociaal. Zij hebben geen haast, alle mensen daarachter die wel iets te doen hebben, hebben maar pech. BAH
Offline viffer
Master
do 20 okt 2011, 11:50 Bericht 
 
Tweebel schreef:
Op tweebaans wegen onder Vmax rijden zou gewoon een overtreding moeten worden (muv voertuigen die niet hard genoeg kunnen/mogen).


Wel eens gedacht aan tellerafwijkingen? En met het boeteregime van tegenwoordig bedenk ik mij ook nog wel een keer om boven de Vmax te gaan rijden.
Offline Warmaster
Master
do 20 okt 2011, 12:47 Bericht 
Avatar gebruiker
Tweebel schreef:
Ik vind die types die ruim onder de vmax rijden intens asociaal.


Juist! DAT zijn de verkeershufters en de wegmisbruikers!! En die zouden ze op cursus moeten sturen om hun asociale ikke, ikke, ikke gedrag onder ogen te zien.
Offline DaPeet
Die hard
do 20 okt 2011, 12:52 Bericht 
Avatar gebruiker
Goed verhaal! Dan hoor je eens wat de cursus echt inhoudt.

A4 schreef:
En wat te denken van de N337 Deventer Zwolle en vice versa. Doorgetrokken streep... Je zult iemand voor je hebben met 60. Geen haar op mijn hoofd die er aan denkt om daarachter te blijven.

Maar zou dat al een EMG op kunnen leveren dan?

En wat ik wel eens doen: te hard over de spitsstrook een middenbaanplakker passeren (inhalen wil ik het niet noemen, ik blijf op mijn strook). Kun je daar eigenlijk een EMG voor krijgen? (rechts inhalen + snelheid)?
Offline M4rk
Master
do 20 okt 2011, 12:55 Bericht 
Avatar gebruiker
DaPeet schreef:
Kun je daar eigenlijk een EMG voor krijgen?


:kniktja: :x
Offline DaPeet
Die hard
do 20 okt 2011, 13:08 Bericht 
Avatar gebruiker
M4rk schreef:
DaPeet schreef:
Kun je daar eigenlijk een EMG voor krijgen?


:kniktja: :x

Hmz, misschien toch maar eens rustiger aan doen... Al blijft het verrot, heb niet de indruk dat die koekwausjes die weigeren rechts te houden ook maar een klein beetje aangepakt worden. En het allerergste nog: ze denken zelf helemaal niks fout te doen volgens mij.
Offline geelhoed
Master
do 20 okt 2011, 13:14 Bericht 
Avatar gebruiker
M4rk schreef:

DaPeet schreef:

Maar zou dat al een EMG op kunnen leveren dan?

:kniktja: :x


:schudnee:
Offline MRE
FS Weldoener!
do 20 okt 2011, 13:24 Bericht 
Avatar gebruiker
A4 schreef:
En wat te denken van de N337 Deventer Zwolle en vice versa. Doorgetrokken streep... Je zult iemand voor je hebben met 60. Geen haar op mijn hoofd die er aan denkt om daarachter te blijven.


:fp: Ik kom gelukkig pas na Den Nul die weg op draaien richting Zwolle, dus hoef maar een kilometer of 12 over die weg. Het is idd een ramp. Per dag meerdere keren inhalen over de doorgetrokken streep daar. Vraag me af dat trouwens EMG waardig is. 1x misschien niet, maar als ze je 2x of meer betrappen in dezelfde autorit.....
Offline Gifpen
Master
do 20 okt 2011, 13:55 Bericht 
Avatar gebruiker
Leuk om zo een keer een EMG cursus 'mee te maken'. Liever zo, lezend op mijn iPad, dan in real life :wink: Je hebt een leuke manier van schrijven en je realistische kijk op de zaken maakt het een oprecht verhaal. Ik heb ernstig mijn bedenkingen bij de hele EMG maar dat terzijde.
Offline Maserati Teun
FS medewerker
do 20 okt 2011, 19:26 Bericht 
Avatar gebruiker
MRE schreef:
Het erge vind ik nog dat, en dat geldt denk ik voor het grootste gedeelte, rijden met gezond verstand, keihard wordt afgestraft. Vervolgens zit jij bij een EMG cursus en wordt je daar ook nog eens behandeld alsof je de grootste crimineel bent. Je moet praten over je rijstijl etc etc en vertellen wat je anders gaat doen en hoe je dat wilt bereiken. Dat allemaal omdat je je gezonde verstand hebt gebruikt.

Mee eens. Als ik volgens de bordjes te snel rijd, doe ik dat met mijn volle verstand. Tijdens het hard rijden veel alerter op wat de andere weggebruikers doen.
Offline MrEdge_
Nieuwkomer
do 20 okt 2011, 19:45 Bericht 
Avatar gebruiker
Thnx allemaal voor de positieve ontvangst!
MRE schreef:
Het erge vind ik nog dat, en dat geldt denk ik voor het grootste gedeelte, rijden met gezond verstand, keihard wordt afgestraft.

Mja, laten we niet alles over 1 kam scheren. Ik zat daar natuurlijk niet voor niets. Ik reed met 110 over een 80 weg die overging in een 50 weg, zonder snelheid te minderen. Ik ken de situatie ter plaatse goed en ik heb niet het idee dat dit nou echt zo rampzalig was, maar de suggestie is gewekt dat je het niet zo nauw neemt met de Vmax. Gezond verstand was in ieder geval geen onderdeel van mijn rijstijl op dat moment. En dat gold voor alle andere mensen die aanwezig waren, behalve misschien de fietspad-papa.
De deelnemers van "mijn" cursus waren duidelijk van uiteenlopend caliber. De motorrijder, met hetzelfde vergrijp als ik. Een keurige vader die over het fietspad rijdt omdat iedereen linksaf moet en hij rechtdoor en zich opgejaagd voelt door een A6. Een nette jongeman die met zijn motor een keertje goed gas geeft op een 80 weg en een zzp-er die bellend door rood rijdt. Dat waren niet echt wereldschokkende dingen. En ook juist díe mensen weten dat ze iets verkeerd deden en staan open voor de input van de cursus. Maar de malloot die frontaal op een tegenligger botst en net doet alsof het niet zijn fout is, of de jongen die zijn rijbewijs al 2 keer kwijt is geraakt en toch met de auto naar de cursus komt en met z'n dronken kop rechtdoor over rotondes rijdt of die macho marokkaan die op de vlucht sloeg voor de politie en daarbij zijn auto tegen een lantaarnpaal parkeert en vervolgens de schuld bij de politie legt. Dat zijn mensen met een totaal andere mentaliteit. Staan niet open voor de cursus, weten net de randjes van het geduld van de cursusleidster op te zoeken.
En toch, ook die mensen hebben na 3 dagen cursus een vrij inzichtelijke brief aan zichzelf geschreven. Dus ergens heeft het een klein beetje nut...

Wat betreft het feit dat een politieman je een EMG in je schoenen kan schuiven, dat is in praktijk waar maar in theorie kan hij alleen een melding doen. Die melding moet officieel worden beoordeeld door het CBR, maar in praktijk betekent dat altijd dat je opgeroepen wordt.
Een ander vrij bijzonder punt is dat de hele bezwaar procedure zoveel tijd in beslag kan gaan nemen dat je cursus al ingepland is nog voordat er een uitspraak is. Theoretisch is het mogelijk dat je je cursus al hebt gedaan en dat achteraf wordt bepaald dat het onterecht was. Je geld krijg je dan terug maar naar je dagen kun je meestal fluiten. Je kunt ze wel voor schadeloosstelling opgeven als ik me niet vergis.
Offline Warmaster
Master
vr 21 okt 2011, 6:59 Bericht 
Avatar gebruiker
MrEdge_ schreef:
Wat betreft het feit dat een politieman je een EMG in je schoenen kan schuiven, dat is in praktijk waar maar in theorie kan hij alleen een melding doen. Die melding moet officieel worden beoordeeld door het CBR, maar in praktijk betekent dat altijd dat je opgeroepen wordt.


Dus is het toch de politieagent die met zijn onderbuik bepaald of hij je op cursus stuurt.
Offline Robin2
Master
vr 21 okt 2011, 13:12 Bericht 
 
MrEdge_ schreef:
bellend door rood rijdt


Dat was het? :o
Offline Lucky1
Master
vr 21 okt 2011, 19:41 Bericht 
Avatar gebruiker
MrEdge_ schreef:
Mja, laten we niet alles over 1 kam scheren.

ik denk dat je de spijker op zijn kop slaat; nuance. Zoals je zegt zitten er een paar hopeloze gevallen tussen. De vraag is natuurlijk in hoeverre de cursus effect op hen & op de overige deelnemers heeft gehad. Wat dat betreft zou het goed zijn om een soort 'terugkomdag' of zo te organiseren; in ieder geval iets dat je - naast je brief - herinnert aan datgeen waarvoor je naar de bankjes moest in ieder geval.

Nogmaals dank voor je open & eerlijke bijdrage.
Offline Aanhanger
Master
vr 21 okt 2011, 19:44 Bericht 
Avatar gebruiker
Lucky1 schreef:
Wat dat betreft zou het goed zijn om een soort 'terugkomdag' of zo te organiseren

Ja ook nog.
Ieder jaar 10 jaar lang ofzo.
Of doe dan gelijk voor iedereen tot sterfdatum.
Offline tutuur
Respect
ma 24 okt 2011, 21:56 Bericht 
Avatar gebruiker
Wat een interresant stuk om te lezen!

Ik sluit me er ook volledig bij aan dat een rechter het zou moeten bepalen!
Het mooiste geval vind ik nog dat je strafrechtelijk vrij gesproken word maar toch de cursus hebt moeten volgen. Mrja, verkeer is en blijft een melkkoe! Het is toch ook niet zo dat iemand bij een zieke moord tbs moet volgen en daarna alsnog vrij gesproken word....

In Januari mag ik een EMA gaan volgen voor het rijden onder invloed op een spartamet. Zal mijn best doen om hier ook zo'n mooi verslag van te maken :thumb:
Offline Robin2
Master
ma 24 okt 2011, 21:58 Bericht 
 
Foutje in de titel; 'curus'.
Offline NooitTeSnel
Master
di 25 okt 2011, 13:48 Bericht 
Avatar gebruiker
geelhoed schreef:
Ik ken twee stukken snelweg bibeko, maar geen ervan is 90. (A2@70 in Maastricht en A44@50 in Wassenaar) dus dat gaat hem niet worden.

Je mag ook je bijdrage leveren door hier 81 te rijden. Het CBR zal je heel dankbaar zijn als je daar keurig rechts in je eentje met 81 voorbij komt op een autoweg met 2x2 stroken. Katsjing! 3 dagen en meer dan 800 euro...
Offline geelhoed
Master
di 25 okt 2011, 19:31 Bericht 
Avatar gebruiker
Zag ik daar niet onlangs een filmpje van Archiebald van? Is 50 maar ik meende geen werkzaamheden meer te zien.

Edit: En ik meende gelijk te hebben: http://youtube.com/watch?v=aqDX3doc0m8&fmt=35
Offline NooitTeSnel
Master
di 25 okt 2011, 21:14 Bericht 
Avatar gebruiker
Ja, daar! Zelfs de stadsbussen rijden er ongeveer 70, volgens mij hebben vrij weinig mensen die 50 bordjes door. Een collega van me heeft daar een EMG gescoord toen die bordjes er net stonden, want toen was Amsterdam Amstelland heel enthousiast met controleren...
Offline geelhoed
Master
di 25 okt 2011, 21:15 Bericht 
Avatar gebruiker
Voor een EMG zal je er toch echt 100+ moeten doen.
Offline Aanhanger
Master
di 25 okt 2011, 21:16 Bericht 
Avatar gebruiker
Nee, wegwerkzaamhedenbordjes uiteraard.
Naailokatie noemen we dat.
Offline geelhoed
Master
di 25 okt 2011, 21:17 Bericht 
Avatar gebruiker
Aanhanger schreef:
Nee, wegwerkzaamhedenbordjes uiteraard.

Niet te zien op de video.
Offline NooitTeSnel
Master
di 25 okt 2011, 21:17 Bericht 
Avatar gebruiker
geelhoed schreef:
Voor een EMG zal je er toch echt 100+ moeten doen.

Nee hoor:
Citaat:
Wanneer komt iemand in aanmerking voor een EMG? [..] 31 km te hard bij wegwerkzaamheden binnen de bebouwde kom
Offline NooitTeSnel
Master
di 25 okt 2011, 21:18 Bericht 
Avatar gebruiker
geelhoed schreef:
Niet te zien op de video.

Die staan bij de tunnel en aan het begin van de oprit die Archiebald daar op rijdt.
Offline Brave Hendrik
Master
di 25 okt 2011, 21:19 Bericht 
Avatar gebruiker
geelhoed schreef:
Voor de kandidaten die dat wel moeten uitprinten

Oplossing: 50 en 80 km wegen opdoeken.
Offline geelhoed
Master
di 25 okt 2011, 21:22 Bericht 
Avatar gebruiker
Vanaf het begin van de video geen bord.
En zelfs na die afrit die in streetview nog met een geel "uit"bord wordt aangegeven maar in archiebalds video al in blauw staat en waar geen wegwerkzaamhedenbord staat, moet ik nog ruiken dat er werkzaamheden zijn?
Offline geelhoed
Master
di 25 okt 2011, 21:24 Bericht 
Avatar gebruiker
NooitTeSnel schreef:

Die staan bij de tunnel en aan het begin van de oprit die Archiebald daar op rijdt.


Dat wist ik dus niet.
Maar na de afrit niet meer, en daar was jouw Streetview. :wink:
Offline NooitTeSnel
Master
wo 26 okt 2011, 0:15 Bericht 
Avatar gebruiker
Die streetview van het stukje uit de video is nog oud, dus dat ziet er raar uit. Maar na die afrit in de video komt gewoon weer een oprit met nieuwe borden hoor (f)
 [ 89 berichten ]  Ga naar pagina Vorige  1, 2


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen

Zoek naar: