Pagina 1 van 1  [ 6 berichten ]
Offline keesco
Pro
ma 16 jan 2012, 10:08 Bericht 
Avatar gebruiker
[url]Spits[/url] schreef:
http://krant.spitsnieuws.nl/spits/_main ... index.html

Volgens mij moet er nog eea aan verbeterd worden, maar wel vast beginnen in combinatie met uiterlijke kenmerken?
In dit artikel staan toch wel zeer verontrustende conclusies bv dat een trekje aan een joint al voldoende gevaar kan opleveren als je dan toch gaat rijden.
Waarom post de politie dan nooit bij coffeeshops?

Offline scumbag
Nieuwkomer
ma 16 jan 2012, 10:16 Bericht 
Avatar gebruiker
Breng ze niet op ideeen...
Offline Mikkie
Master
ma 16 jan 2012, 10:29 Bericht 
Avatar gebruiker
keesco schreef:
Waarom post de politie dan nooit bij coffeeshops?

Om dezelfde reden dat ze niet op stapavonden bij een grote parkeerplaats bij een discotheek gaan staan ter preventie, maar 10km verderop zodat er eerst wat ongelukken kunnen gebeuren :fp:
Offline esgigt
Master
ma 16 jan 2012, 10:32 Bericht 
Avatar gebruiker
En hoeveel miljoenen zijn hiermee weer over de balk gegooid?
Offline Aanhanger
Master
ma 16 jan 2012, 10:45 Bericht 
Avatar gebruiker
Heb je wat gerookt ofzo?
Probeer dat artikel eens fatsoenlijk te quoten.
Offline Maserati Teun
FS medewerker
ma 16 jan 2012, 11:45 Bericht 
Avatar gebruiker
Even het hele artikel gepost.

Speekseltest faalt

‘Opsporing drugs in verkeer moet met betere testen’

AMSTERDAM –De bestaande speekseltesten om het rijverkeer te controleren op drugsgebruik zoals cannabis voldoen geen van allen. Dat concludeert psycholoog Wendy Bosker (30) van de Universiteit Maastricht. Dat is kwalijk omdat licht gebruik van deze populairste drug al een ernstig effect op de rijvaardigheid heeft, zegt Bosker die stelt dat de testen verfijnd moeten worden. Afgelopen najaar is een wetsvoorstel ingediend bij de Tweede Kamer die het invoeren van speekseltesten in het verkeer mogelijk moet maken.

„De bestaande testen zijn te grof, en geven soms niet aan dat iemand cannabis heeft gebruikt,”, aldus de psycholoog, die op 20 januari promoveert op de afdeling Neuropsychologie en Psychofarmacologie. Zo kan iemand die slechts een trekje van een joint heeft genomen al een gevaar op de weg zijn en gaan slingeren. Overigens geldt dat nog beduidend meer voor een lichte gebruiker dan voor een zware gebruiker, zegt Bosker. Bepalend is wel de hoeveelheid milligram THC in de joint, het gewicht van iemand, de sekse en de hoeveelheid tijd die er tussen roken en rijden zit. „Maar na één trek van een joint zit je al boven de limiet om meteen in de auto te mogen stappen.”

Het Trimbos instituut bevestigt dat de speekseltesten niet feilloos zijn, en zelfs ongeschikt om de partydrug GHB, paddo’s en ketamine op te sporen. „We horen bij de Drugs Infolijn geregeld dat de test bij iemand vals positief of vals negatief uitslaat. Een verbeterslag is daarom wel te maken”, zegt Daan van der Gouwe, wetenschappelijk medewerker bij het kennisinstituut.

Volgens recente cijfers van het Trimbos instituut telt Nederland 466.000 cannabisgebruikers. Ongeveer 9,8 procent van de mannen en 4,2 procent van de vrouwen geeft aan recent cannabis te hebben gebruikt. Bij jongeren van 15 tot 24 jaar is dat 16 procent.

Bosker ontdekte dat deze softdrug in medicinale pilvorm dezelfde effecten had op het rijgedrag. „Die vorm van cannabis gebruiken we nog niet, maar dat is wel een ontwikkeling die eraan zit te komen.”

Bron http://krant.spitsnieuws.nl/spits/_main ... index.html
 [ 6 berichten ] 


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot], Kenji en 4 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen

Zoek naar: