Pagina 1 van 1  [ 44 berichten ]
Offline vw-driver
Master
wo 27 apr 2011, 16:40 Bericht 
Avatar gebruiker
'Laat buschauffeur dán rijden als ’n slak'
door Frank Timmers. woensdag 27 april 2011


ALMELO - Strafzaken rond dodelijke verkeersongelukken zijn anders dan moordzaken, zeker als er geen alcohol in het spel is. Vaak draait het uit op de vraag of de schuldige wel gestraft moet worden. Die is immers al genoeg gestraft door verder te moeten met de gedachte iemand te hebben doodgereden.


Deze vraag kwam ook dinsdag in de Almelose rechtbank aan de orde waar de 52-jarige beroepschauffeur K. uit Enschede terecht stond. Ze reed vorig jaar bij het afslaan naar rechts een fietsster dood die zich pal rechts van haar bus had bevonden en die ze niet had gezien. De fietsster wilde op de Beatrixstraat in Oldenzaal rechtdoor en had voorrang.

De strafzaak
•Verdachte: mevrouw K. (52) uit Enschede.
•Verdenking: Veroorzaakte als buschauffeur een dodelijk ongeluk 21 september 2010 in Oldenzaal. De fietsster J.H.M. Kuipers-Hulsmeijer kwam daarbij om het leven.
•Eis Openbaar Ministerie: een voorwaardelijke ontzegging rijbevoegdheid voor de duur van negen maanden en en werkstraf van 80 uur. Bij deze eis raakt de beroepschauffeur het rijbewijs niet kwijt.
•Uitspraak: 10 mei.

Officier van justitie Damen vertelde dat de spiegels van de bus - een halfformaat touringcar voor scholieren - goed waren afgesteld. Bij een test was gebleken dat iemand die vlak langs de bus van rechtsachter naar rechtsvoor liep, altijd in beeld bleef. Het ongeluk kon dus enkel gebeuren omdat de chauffeur onvoldoende in de spiegel keek. K. was kortom ‘aanmerkelijk onvoorzichtig en onoplettend’. Ze had dat bij het afslaan steeds weer moeten kijken. „Dan maar rijden als een slak”, zei Damen. Beroepschauffeurs die dergelijke grote voertuigen besturen, dragen volgens hem - en de Hoge Raad - nog meer verantwoordelijkheid dan ‘gewone’ automobilisten.

De ervaren chauffeur K. die de bewuste route al twee jaar bijna dagelijks reed, was zeer emotioneel. Ze heeft er geen verklaring voor kunnen vinden dat ze de fietsster over het hoofd zag. Ze zei dat ze wél in de spiegel had gekeken. „Ik had haar moeten zien”, zei ze. De vrouw rijdt tegenwoordig op een taxi. Ze vertelde dat het met haar weer wat beter gaat.

De officier vindt een veroordeling op zijn plaats, niet uit oogpunt van vergelding maar om het leereffect. Niet alleen K. maar alle verkeersdeelnemers moeten van dit soort zaken leren, namelijk dat het altijd nóg veiliger moet. Bij zo’n ongeluk zou de officier maximaal twee maanden cel en een jaar rijontzegging kunnen eisen, maar dat deed hij niet. Hij vond het belangrijk dat K. - die kostwinner is - kan blijven werken.

http://www.tctubantia.nl/regio/twente/8 ... n-slak.ece
Offline Walker
Master
wo 27 apr 2011, 17:23 Bericht 
Avatar gebruiker
vw-driver schreef:
De officier vindt een veroordeling op zijn plaats, niet uit oogpunt van vergelding maar om het leereffect. Niet alleen K. maar alle verkeersdeelnemers moeten van dit soort zaken leren, namelijk dat het altijd nóg veiliger moet.


Dus vanaf nu NAF-tuig ook maar veroordelen? Al was het maar voor het "leereffect"? En daarbij extra vergelden ivm de opzet bij inbraken en overvallen? Please!!!!!
Online InsecureThreat
Master
wo 27 apr 2011, 19:16 Bericht 
Avatar gebruiker
vw-driver schreef:
„Dan maar rijden als een slak”, zei Damen.


En nog meer fietsers in de gaten moeten houden die links en rechts om je heen rijden :slotje:

Die OvJ heeft zelf waarschijnlijk nooit op een vrachtwagen of bus gereden...
Offline rikski
Pro
wo 27 apr 2011, 19:18 Bericht 
 
Precies...
Ze moeten het eens omdraaien. Als een fietser naast een stilstaande vrachtauto danwel bus gaat staan, is die automatisch schuldig...

Zou een hoop gelul schelen.
Online InsecureThreat
Master
wo 27 apr 2011, 19:20 Bericht 
Avatar gebruiker
rikski schreef:
Ze moeten het eens omdraaien. Als een fietser naast een stilstaande vrachtauto danwel bus gaat staan, is die automatisch schuldig...


iets anders doen: naast een bus/vrachtwagen gaan staan die richting aan geeft.
Offline bernardo A.
Master
wo 27 apr 2011, 20:25 Bericht 
 
OvJ Damen wordt in zijn uitspraken niet gehinderd door enige praktische kennis van zaken en heeft derhalve makkelijk praten. De verkeerde man op de verkeerde plaats.
Online frankram
Master
wo 27 apr 2011, 20:47 Bericht 
Avatar gebruiker
rikski schreef:
Ze moeten het eens omdraaien. Als een fietser naast een stilstaande vrachtauto danwel bus gaat staan, is die automatisch schuldig...

Inderdaad. Gezond verstand is bij fietsers meestal ver te zoeken. :kniktja: :kniktja:
Offline Guppenklup
Master
wo 27 apr 2011, 20:51 Bericht 
Avatar gebruiker
Ik vraag me altijd af wat fietsers bezielt om naast een groot voertuig te gaan staan dat mogelijk rechtsaf kan slaan. :fp:
Offline Guppenklup
Master
wo 27 apr 2011, 20:52 Bericht 
Avatar gebruiker
totaal wereldvreemde OvJ schreef:
„Dan maar rijden als een slak”, zei Damen

Ook met een slakkegang wordt een fietser tot pulp gereden, gaat alleen iets langzamer :roll:
Offline Aanhanger
Master
wo 27 apr 2011, 20:56 Bericht 
Avatar gebruiker
Guppenklup schreef:
Ik vraag me altijd af wat fietsers bezielt om naast een groot voertuig te gaan staan dat mogelijk rechtsaf kan slaan.

Was in dit geval geen sprake van.
Offline Maserati Teun
FS medewerker
wo 27 apr 2011, 20:57 Bericht 
Avatar gebruiker
Citaat:
Het ongeluk kon dus enkel gebeuren omdat de chauffeur onvoldoende in de spiegel keek. K. was kortom ‘aanmerkelijk onvoorzichtig en onoplettend’. Ze had dat bij het afslaan steeds weer moeten kijken.


Dit vind ik een kul argument. Als ze steeds in de spiegels blijft kijken, zien ze niet meer wat er voor de bus gebeurt en boem tegen de lantaarnpaal met een bus vol gewonde kinderen.

Het verkeersinzicht van veel fietsers is diep treurig.
Offline Guppenklup
Master
wo 27 apr 2011, 21:23 Bericht 
Avatar gebruiker
Aanhanger schreef:
Was in dit geval geen sprake van.

:huh: :huh:
tctubantia schreef:
reed vorig jaar bij het afslaan naar rechts een fietsster dood die zich pal rechts van haar bus had bevonden
Offline Aanhanger
Master
wo 27 apr 2011, 21:38 Bericht 
Avatar gebruiker
Ging me om het "gaan staan".
Bus kan naast de fietser zijn komen rijden.
Offline ArjenR
Master
wo 27 apr 2011, 21:47 Bericht 
Avatar gebruiker
bernardo A. schreef:
OvJ Damen wordt in zijn uitspraken niet gehinderd door enige praktische kennis van zaken en heeft derhalve makkelijk praten. De verkeerde man op de verkeerde plaats.

Wat we er ook van vinden, juridisch heeft de OvJ wel gelijk. Zie daarvoor LJN: AU3447
Citaat:
Het in de overwegingen van het Hof vervatte nadere oordeel dat en waarom sprake is van de bewezenverklaarde schuld in de zin van art. 6 WVW 1994 komt erop neer dat de verdachte in de omstandigheden van het geval, alvorens zijn weg te vervolgen, zich er zelf van had moeten vergewissen of hij dit kon doen zonder gevaar voor het overstekende kind en dat hij in dat opzicht niet had mogen afgaan op enig gebaar van de moeder.
Dat oordeel geeft in het licht van de door het Hof vastgestelde omstandigheden van het geval, meer in het bijzonder voorzover die het beperkte uitzicht van de verdachte betreffen, en tegen de achtergrond van de van de verdachte als bestuurder van een motorvoertuig te vergen zorgvuldigheid ten aanzien van een zeer kwetsbare verkeersdeelnemer als het slachtoffer, geen blijk van een onjuiste rechtsopvatting, terwijl het evenmin onbegrijpelijk is.
Offline Maserati Teun
FS medewerker
wo 27 apr 2011, 21:52 Bericht 
Avatar gebruiker
Aanhanger schreef:
Ging me om het "gaan staan".
Bus kan naast de fietser zijn komen rijden.


Is een goede mogelijkheid, maar dan nog moet de fietser het verstand hebben om te blijven staan als de bus gaat rijden.
Offline Aanhanger
Master
wo 27 apr 2011, 22:03 Bericht 
Avatar gebruiker
Reed de bus vanuit stilstand weg dan?
Offline brulmuis
Respect
wo 27 apr 2011, 22:35 Bericht 
Avatar gebruiker
Tragisch ongeluk.

Voorrang is voorrang, chauffeur heeft fout gemaakt met dodelijke afloop. Dat de fietser had kunnen/moeten anticiperen is juridisch niet relevant.
Voorwaardelijke eis is wel erg weinig vergeleken met de straffen die ik hier lees bij snelheidsovertredingen zonder letsel als resultaat. Waar is de boete van 1000 euro, EMG en rij-ontzegging? :roll:
Offline egeltjes
Master
wo 27 apr 2011, 23:47 Bericht 
Avatar gebruiker
rikski schreef:
Als een fietser naast een stilstaande vrachtauto danwel bus gaat staan, is die automatisch schuldig...


Ik zou dat gooien op "uitlokking - dood door eigen schuld". Stomme domme fietsers die denken dat ze overal tussendoor kunnen wurmen.

En voor de bus: gaten dichtgooien. Dat er geen fietser meer tussen past (op de rijbaan).
Offline AudiFahrer
Master
do 28 apr 2011, 1:07 Bericht 
Avatar gebruiker
vw-driver schreef:
De officier vindt een veroordeling op zijn plaats, niet uit oogpunt van vergelding maar om het leereffect.
Ik stel voor dat we dan ook in het vervolg elke OvJ, die t.g.v. verwijtbare fouten een zaak verkloot, waardoor de verdachte op vrije voeten komt, veroordelen tot de (gevangenis) straf die hij in eerste instantie had geeist, of had moeten eisen voor de verdachte. Niet uit oogpunt van vergelding natuurlijk, maar om het leereffect, begrijp je wel!
Offline lobotm
Master
do 28 apr 2011, 1:10 Bericht 
Avatar gebruiker
Tja in een drukke stad is dat echt onmogelijk :P Zelfs met m'n auto is het al lastig laat staan met een bus ;). Fietser die beroepsvervoer niet voor wil laten gaan is ten alle tijden schuldig. Wacht je maar een keertje een seconde of 2 of 3.
Offline bruintje beer
Master
do 28 apr 2011, 6:49 Bericht 
Avatar gebruiker
Wat een merkwaardige reacties staan er bij.
Dat veel fietsers zich er met een Jantje-van-leiden van afmaken betekent niet dat dat hier ook het geval was.

En
Maserati Teun schreef:
Als ze steeds in de spiegels blijft kijken, zien ze niet meer wat er voor de bus gebeurt en boem tegen de lantaarnpaal met een bus vol gewonde kinderen.
vind ik helemaal lachwekkend. Sloop dan de spiegels er maar af. Als je zo'n groter voertuig bestuurt kun/doe je dat. Zeker als je af gaat slaan is het belangrijker te weten wat er achter je gebeurt dan wat er voor je gebeurt.
Offline phoenix
Respect
do 28 apr 2011, 6:56 Bericht 
Avatar gebruiker
Om er eens een cliche tegenaan te gooien: Waar mensen werken worden fouten gemaakt.
Hoe tragisch deze zaak ook is, je kan dit soort ongelukken niet uitsluiten. Zelfs al zou de bestuurder in kwestie de beste bestuurder ter wereld zijn en zou de bus volledig transparant zijn, dan nog zou dit kunnen gebeuren.
Is het erg? Ja. Kan je het voorkomen? Nee. Is een straf op zijn plaats? Absoluut niet.
Offline Masterdam
Master
do 28 apr 2011, 7:12 Bericht 
Avatar gebruiker
Waar mensen werken worden fouten gemaakt, dus als er een fout wordt gemaakt, vette pech? Nee, zo werkt dat niet. Als er door een agent een onschuldige burger in de Kalverstraat kapot wordt geschoten omdat diegene achter een verdachte loopt mag ik toch hopen dat die ook vervolgd wordt.

Of dat hier moet gebeuren laat ik in het midden, maar het op een simpele "kan gebeuren" gooien is te makkelijk.
Offline Grande
Master
do 28 apr 2011, 9:23 Bericht 
Avatar gebruiker
phoenix schreef:
Waar mensen werken worden fouten gemaakt.


Klopt, maar iemand doodrijden omdat je niet goed in je spiegel kijkt is iets meer dan een fout.
Offline Ikx
Pro
do 28 apr 2011, 10:03 Bericht 
Avatar gebruiker
phoenix schreef:
Om er eens een cliche tegenaan te gooien: Waar mensen werken worden fouten gemaakt.
Hoe tragisch deze zaak ook is, je kan dit soort ongelukken niet uitsluiten. Zelfs al zou de bestuurder in kwestie de beste bestuurder ter wereld zijn en zou de bus volledig transparant zijn, dan nog zou dit kunnen gebeuren.
Is het erg? Ja. Kan je het voorkomen? Nee. Is een straf op zijn plaats? Absoluut niet.

Blijkt maar weer dat die rechters toch nog ergens goed voor zijn: namelijk een afgewogen oordeel geven op basis van feiten...
Offline Guppenklup
Master
do 28 apr 2011, 13:22 Bericht 
Avatar gebruiker
brulmuis schreef:
Voorwaardelijke eis is wel erg weinig vergeleken met de straffen die ik hier lees bij snelheidsovertredingen zonder letsel als resultaat. Waar is de boete van 1000 euro, EMG en rij-ontzegging?

De OvJ heeft mee laten wegen dat de chauffeuse kostwinner is en bij een onvoorwaardelijke rijontzegging haar baan zou kwijtraken. Iemand die een snelheidsovertreding begaat zonder dat er iemand maar een schrammetje oploopt, en daarbij wel een onvoorwaardelijk krijgt geeft de absurditeit van het huidige systeem pijnlijk duidelijk aan.
Offline Tento
Master
do 28 apr 2011, 15:58 Bericht 
Avatar gebruiker
egeltjes schreef:
En voor de bus: gaten dichtgooien. Dat er geen fietser meer tussen past (op de rijbaan).


Helaas haal je dan in veel gevallen de bocht niet en rij je de verkeerslichten plat :wink:
Online InsecureThreat
Master
do 28 apr 2011, 16:19 Bericht 
Avatar gebruiker
Tento schreef:
Helaas haal je dan in veel gevallen de bocht niet en rij je de verkeerslichten plat :wink:


of ze gaan precies in je uitzwaai staan...
Offline egeltjes
Master
vr 29 apr 2011, 0:14 Bericht 
Avatar gebruiker
Tento schreef:
Helaas haal je dan in veel gevallen de bocht niet en rij je de verkeerslichten plat :wink:
InsecureThreat schreef:
of ze gaan precies in je uitzwaai staan...

Hier hebben jullie ook een punt. :/ :\
Online InsecureThreat
Master
vr 29 apr 2011, 4:43 Bericht 
Avatar gebruiker
egeltjes schreef:
Hier hebben jullie ook een punt. :/ :\


Tja, als je een tijdje in amsterdam rond rijd, leer je wel wat een rare actie's fietsers maken :wink:
Ik kan vertellen: nu ik niet meer in amsterdam rij heb ik nog maar een stuk of 5 domme actie's van fietsers per week, in plaats van minimaal 5 per dag :lol:
Offline Broadie
Die hard
vr 29 apr 2011, 5:52 Bericht 
Avatar gebruiker
À propos fietsers:
Te veel hoffelijkheid kan ook gevaarlijk zijn.

Ik maak vaak mee, dat de voor mij rijdende auto´s het kruisende fietsverkeer aan een rotonde voor laten, terwijl die helemaal geen voorrang hebben, maar gewoon netjes moeten wachten op een gat in het auto-gebeuren. Als ik dan aan kom en netjes de rotonde op wil rijden, moet ik steeds erop bedacht zijn, dat aanstormende kamikaze-fietsers niet dwars op mij knallen. Goed, de meesten zullen wel zo verstandig zijn om niet automatisch uit te gaan van die hoffelijkheid, maar toch. Er is weer eens totaal onnodig een extra gevarenpotentiaal geschapen. Terwijl, als men zich gewoon aan de regels van voorrang verlenen houdt, er niets aan de hand hoeft te zijn en het (auto-)verkeer duidelijk beter doorstroomt.

Fietsers zijn geen blinde gehandicapten, die je uit voorzorg altijd voorrang moet geven (terwijl de lokale regels het autoverkeer voorrang geven), het zijn gewoon verkeersdeelnemers, die zich minstens zo goed aan de regels moeten houden als de auto´s. Juist omdat ze de zwakkere partij zijn - een argument dat overigens kant noch wal raakt. Omdat een fietser onbeschut op zijn frame zit en de automobilist lekker knus in zijn staalpakket overleeft, zou een fietser een streepje voor hebben, wanneer het om mogelijke conflicten gaat. Als dat David-tegen-Goliath-argument werkelijk consequent zou worden gehanteerd, dan zouden vrachtwagens wel heel erg moeten opletten! Bovendien gaat men erop anticiperen, bewust of onbewust: ach, die auto zal mij wel voorlaten, IK ben immers de zwakkere, hij zal wel uitkijken om mij te raken!

Allerlei externe argumenten, of je een zwakkere partij bent, of van je rijbewijs afhankelijk bent, of niet uitgeslapen was die dag, of een beetje in de war, dat hoort niet thuis in een zakelijke beoordeling van oorzaak-en-gevolg. Wie aan het verkeer deelneemt, heeft de vooraf gestelde regels in acht te nemen, of ijzersterke argumenten, dat in dit speciale geval werd afgeweken van die regels. "Omdat ik fietser ben" is eerder behept met een sterk Calimero-gehalte.
Wanneer ik fiets, ben ik mij zeer bewust van mijn fysieke kwetsbaarheid en handel overeenkomstig. In geval van twijfel heeft de sterkere verkeersdeelnemer voorrang, ik neem het mij niet bij voorbaat. Het heeft geen zin om vanuit je bed op de Intensive Care te roepen: "ja, maar IK had wel voorrang!". Liever toegeven en buigen, dan in de kreukels liggen. Maar in het geval dat het toch tot een conflict komt, gelden wel weer de regels en niets anders.
Offline Masterdam
Master
vr 29 apr 2011, 6:54 Bericht 
Avatar gebruiker
Broadie schreef:
Te veel hoffelijkheid kan ook gevaarlijk zijn.

Ik vind dat altijd lastig met (lekkere) moeders met kind. Die geef ik graag wat ruimte. Het kind moet leren hoe verkeersregels werken en is er daarom niet bij gebaat als ik tegen de regels in handel.
Offline Raymond
Detector inbouw specialist
vr 29 apr 2011, 7:03 Bericht 
Avatar gebruiker
Sja. Ik ben net ook gestopt voor een fietser die in de middenberm stond te wachten om over te steken. Voor mij reed het toch niet door en achter mij zat nog een hele rits auto's. Dan laat ik die fietser even oversteken hoor. Dat gat voor me rij ik toch zo weer dicht.
Offline Broadie
Die hard
vr 29 apr 2011, 7:25 Bericht 
Avatar gebruiker
Het gaat erom, dat je voorspelbaar handelt. En dat ik er van uit moet kunnen gaan, dat anderen dat ook doen. Wat fietsers vaak doen, is tegen de voorspelbaarheid zondigen.
In een file-situatie kan ik mij inderdaad voorstellen, dat je een fietser voor laat gaan. Je staat immers toch zo goed als stil. Maar als ik mij beweeg, moet ik kunnen bouwen op het juiste gedrag van de anderen. Daarvoor hebben we regels. Dat is geleefde veiligheid.
Offline egeltjes
Master
vr 29 apr 2011, 21:26 Bericht 
Avatar gebruiker
Broadie schreef:
Wat fietsers vaak doen, is tegen de voorspelbaarheid zondigen.


Dus daarom heb ik zo'n %^#@%^&@# aan fietsers ... die onvoorspelbaarheid ...
Offline alexs
Die hard
di 03 mei 2011, 8:25 Bericht 
Avatar gebruiker
Waar ik keer op keer niet bij kan komen met mijn verstand is waarom in vredesnaam die fietser zichzelf zo in gevaar brengt om naast een afslaande bus of vrachtwagen gaat staan en er maar op gokken dat ze gezien worden. Zelfde als de mensen die op het treinstation hartstikke dicht op het spoor staan terwijl de sneltrein voorbij komt geraasd. Je weet dat de luchtdruk en vortex die dat ding met zich mee brengt jou uit je evenwicht zou kunnen krijgen.
Offline kippenborst
Master
di 03 mei 2011, 8:44 Bericht 
Avatar gebruiker
egeltjes schreef:
Dus daarom heb ik zo'n %^#@%^&@# aan fietsers ... die onvoorspelbaarheid ...


Als de fietsers altijd onvoorspelbaar zijn, dan is toch juist voorpelbaar? :huh: (f)

in de grote mensenstad is het misschien anders, maar hier in dorpen gaat het vrij soepel en het komt steeds vaker voor dat fietsers handen uitsteken enzo en dat er bijna altijd wel gestopt wordt voor rotondes etc..


en inderdaad ik heb er bijna in staan dus we zijn er nog niet
Offline Kenji
Master
di 03 mei 2011, 9:48 Bericht 
Avatar gebruiker
Guppenklup schreef:
Ook met een slakkegang wordt een fietser tot pulp gereden, gaat alleen iets langzamer

Dan is het leereffect voor de fietser wat groter.
Als hij dan langzaam z'n ingewanden naar buiten ziet stulpen kan hij nog denken: "shit, toch dom dat ik naast die truck ging staan".... :x
Offline bruintje beer
Master
di 03 mei 2011, 10:06 Bericht 
Avatar gebruiker
Zo kan'ie wel weer.
Offline Pringles
Respect
di 03 mei 2011, 11:23 Bericht 
Avatar gebruiker
Maserati Teun schreef:
Citaat:
Het ongeluk kon dus enkel gebeuren omdat de chauffeur onvoldoende in de spiegel keek. K. was kortom ‘aanmerkelijk onvoorzichtig en onoplettend’. Ze had dat bij het afslaan steeds weer moeten kijken.


Dit vind ik een kul argument. Als ze steeds in de spiegels blijft kijken, zien ze niet meer wat er voor de bus gebeurt en boem tegen de lantaarnpaal met een bus vol gewonde kinderen.

Het verkeersinzicht van veel fietsers is diep treurig.


Dit is precies wat mij is aangeleerd toen ik 10yr geleden mijn rijbewijs haalde. Kijken Kijken en blijven kijken! En ja dat betekend dat je veel loop te spiegelen maar tegelijkertijd kun je ook prima de weg voor je in de gaten houden. Heb zelf nog geen overstekende lantaarnpalen hoeven te ontwijken...
Offline 357kurt
Die hard
zo 22 mei 2011, 8:23 Bericht 
Avatar gebruiker
Tragisch ongeluk en zeker niet met voorbedachte rade.
De bestuurder zal nog jaren gespookt worden door de beelden.

Die OvJ mist elke rationaliteit
Offline Raymond
Detector inbouw specialist
zo 22 mei 2011, 8:32 Bericht 
Avatar gebruiker
Daar hebben ze wel vaker last van.
Offline Tweebel
Master
zo 22 mei 2011, 8:53 Bericht 
Avatar gebruiker
En toch blijf ik het raar vinden dat 90% het hier constant heeft over fietsers die naast vrachtauto's/bussen gaan staan.

Grote voertuigen die op cm's afstand langs fietsers razen zijn ook geen uitzondering.
Online InsecureThreat
Master
wo 25 mei 2011, 4:45 Bericht 
Avatar gebruiker
Tweebel schreef:
En toch blijf ik het raar vinden dat 90% het hier constant heeft over fietsers die naast vrachtauto's/bussen gaan staan.

Grote voertuigen die op cm's afstand langs fietsers razen zijn ook geen uitzondering.


komt omdat het vaker mis gaat als fietsers naast een vrachtwagen gaan staan dan als een vrachtwagen dicht langs een fietser rijd (f)
 [ 44 berichten ] 


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google [Bot] en 3 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen

Zoek naar: