Pagina 1 van 1  [ 21 berichten ]
Offline Bartje
Laat zich horen
do 07 apr 2011, 11:11 Bericht 
Avatar gebruiker
Ik hoop dat hier mensen zijn die me kunnen helpen met het volgende:

Mijn vriendin staat op de lijst voor een niertransplantatie en we hebben bericht gekregen dat het binnenkort(binnen half jaar) kan gaan gebeuren. Nu hebben we veel informatie gekregen van het ziekenhuis alleen nog niks over het vervoer zelf op het moment van de oproep. Nu is er onlangs bij blik op de weg een heel stuk geweest over transplantatie team van het lumc(waar mijn vriendin ook heen moet).Waaruit bleek dat ze niks schuwen om iemand zo snel mogelijk naar het ziekenhuis te brengen.

Nu is het mogelijk dat we niet thuis zijn op het moment dat mijn vriendin de oproep krijgt en het dus zaak is zo snel mogelijk naar huis toe te gaan om de spullen te pakken en met de ambu mee te gaan.Het snel naar huis komen is op zich geen probleem maar misschien dat een hoop problemen(boetes etc) achteraf voorkomen kunnen worden met een belletje naar de politie of dat ze misschien zelfs helpen haar zsm thuis te krijgen.

Weet iemand toevallig wat er mogelijk is?

Misschien een rare vraag maar ik wil goed voorbereid zijn aangezien de oproep zelf genoeg stress zal veroorzaken.
Offline Robin2
Master
do 07 apr 2011, 11:12 Bericht 
 
Laat ik van de gelegenheid gebruik maken jullie beiden en je vriendin in het bijzonder, sterkte te wensen. Zal allemaal niet makkelijk zijn.
Offline Kenji
Master
do 07 apr 2011, 11:15 Bericht 
Avatar gebruiker
Misschien beter om bij oproep:

Ambu te bellen, die naar de plek te laten komen waar je op dat moment ben, vriendin mee met ambu, en jij (op normaal tempo) naar huis om spullen te halen?

In ieder geval erg veel succes gewenst!
Offline djroadstar
Master
do 07 apr 2011, 11:18 Bericht 
Avatar gebruiker
Kenji schreef:
Misschien beter om bij oproep:

Ambu te bellen, die naar de plek te laten komen waar je op dat moment ben, vriendin mee met ambu, en jij (op normaal tempo) naar huis om spullen te halen?


:kniktja:

je hebt er nix aan als jullie halverwege zelf afgevoerd moeten worden worden en zelf evt hulp van ander moeten hebben.

ook namens mij; sterkte
Offline Kenji
Master
do 07 apr 2011, 11:23 Bericht 
Avatar gebruiker
Ik weet overigens niet of je 112 mag bellen voor een ambu als je gebeld wordt voor transplantatie??
Offline Bartje
Laat zich horen
do 07 apr 2011, 11:24 Bericht 
Avatar gebruiker
Ik neem natuurlijk geen risico's maar tijd is iets wat we waarschijnlijk te kort komen dus doorrijden zal op zo'n moment wel moeten.

Ambu bellen heb ik ook over nagedacht en zal misschien ook gelijk door het ziekenhuis gebeld worden maar ik weet dus niet of ze je thuis ophalen of op de plek waar je op dat moment bent.En ik laat haar liever niet alleen aangezien het voor haar al eng genoeg zal zijn.
Offline heckler
Die hard
do 07 apr 2011, 11:25 Bericht 
Avatar gebruiker
Kenji schreef:
Ik weet overigens niet of je 112 mag bellen voor een ambu als je gebeld wordt voor transplantatie??

Dit weet ik ook niet...maar ik zou het zeker doen.
Heel veel sterkte en succes.
Offline GGeek
Pro
do 07 apr 2011, 11:25 Bericht 
 
Is het niet zo dat de transplanterende arts/team naar het ziekenhuis komt waar ook de ontvanger ligt? Volgens hetgeen wat ik heb gezien bij BodW was dat zo'n beetje de methodiek die gebruikt werd.

Ik hoop dat ik het zelf nooit hoef mee te maken in mijn vrienden/kennissen kring.
Maar voor jullie wens ik heel veel succes en sterkte bij de aanstaande transplantatie.

P.s. heeft het de transplantatie begeleidende organisatie geen informatie nummer voor dit soort vragen?





Aanvulling vanaf de website van de Nederlandse Transplantatie Stichting:

Neem bij zeer dringende vragen (medische vragen ivm donatie- en transplantatieprocedures) telefonisch contact op met het secretariaat via info@transplantatiestichting.nl of telefoonnummer 071 579 57 77.

Jouw vraag lijkt mij hier uitermate geschikt voor.
Offline The Driver
Master
do 07 apr 2011, 11:32 Bericht 
 
Gewoon rustig blijven, zorgen dat je een noodpakketje in koffer/tas klaar heb staan, of desnoods elke keer als je weg moet, in deauto meenemen. Zodra je telefoon krijgt van het ziekenhuis, gewoon rustig volgens de verkeersregels naar het ziekenhuis rijden. Het hangt echt niet van die paar minuten af.
Zorg in ieder geval dat het telefoonnummer waarop je gebeld wordt, altijd bereikbaar is. Het heeft echt geen zin om je nu over het vervoer zorgen te maken, als je nonchalant met het mobieltje omgaat, waarop je bereikbaar moet zijn. Dus altijd voldoende opgeladen en altijd opnemen ( ook als je op de WC zit en/of onder de douche staat.

Verder veel sterkte er mee.
Offline Walker
Master
do 07 apr 2011, 12:29 Bericht 
Avatar gebruiker
The Driver schreef:
Gewoon rustig blijven, zorgen dat je een noodpakketje in koffer/tas klaar heb staan, of desnoods elke keer als je weg moet, in deauto meenemen.


+1 :thumb:

Verder zal idd eerst de donornier geschikt moeten worden gemaakt voor transplantatie. De ontvanger heeft dus iets meer tijd, aangezien de transplantatie-arts met het orgaan meereist naar de ontvanger.
Offline viffer
Master
do 07 apr 2011, 12:30 Bericht 
 
Wellicht eens navragen in het ziekenhuis? Daar hebben ze vaker dit soort situaties meegemaakt lijkt mij.

Sterkte de komende tijd
Offline Uwe Alzaligheid
Master
do 07 apr 2011, 12:41 Bericht 
Avatar gebruiker
Alles wat ik zou kunnen bijdragen is inmiddels al gezegd. Rest mij nog om Robin_v_G na te praten:
Robin_v_G schreef:
Laat ik van de gelegenheid gebruik maken jullie beiden en je vriendin in het bijzonder, sterkte te wensen. Zal allemaal niet makkelijk zijn.

Veel sterkte dus. (f)
Offline Elwood
Master
do 07 apr 2011, 14:21 Bericht 
Avatar gebruiker
Sterkte voor jullie beiden :thumb:
Offline Appeltje
Master
do 07 apr 2011, 15:08 Bericht 
 
Het lijkt me dat als het op de minuut aankomt, ze je zullen laten ophalen met bv een ambu. Als dat niet zo is, kun je normaal rijden. Ik zou het wel even vragen, desnoods even de specialist in kwestie bellen!
Offline Bartje
Laat zich horen
do 07 apr 2011, 15:59 Bericht 
Avatar gebruiker
Mijn vriendin wordt in Leiden geopereerd aangezien het om een nier-pancreas transplantatie gaat.Dit is alleen mogelijk in Leiden.Aangezien wij nabij Arnhem wonen is er ook nog een redelijk afstand te overbruggen naar Leiden.

Het koffertje met spullen staat al een tijdje klaar en de mobiele telefoon staat 24/7 aan en en is zowat aan mijn vriendin vast gegroeid.We houden er continu rekening mee dat ze gebeld kan worden sinds ze op de lijst staat maar het komt nu toch redelijk dichtbij.Zodoende bezig met alle verdere voorbereidingen zodat we niet voor verrassingen komen te staan.

Rustig blijven is het beste maar lastig als je beperkt tijd hebt en vlak voor een alles bepalende operatie staat. Dus is een goede voorbereiding nodig en zodoende mijn vraag.

Alvast bedankt voor alle reacties :thumb: (f)
Offline Chemical
Master
do 07 apr 2011, 17:51 Bericht 
Avatar gebruiker
Sterkte gewenst jullie beiden. De afstand die jullie moeten afleggen is in verhouding lang. Zeker tijdens de spits. Of dit erg is kunnen de specialisten alleen maar aangeven. Zij weten precies hoe je moet handelen.

In ieder geval voorbereiden is belangrijk. Gestresst naar Leiden crossen ga je spijt van krijgen. Leg de case voor aan de specialisten, dan komt dit ook goed....
Offline Aanhanger
Master
do 07 apr 2011, 18:18 Bericht 
Avatar gebruiker
Beste zou eigenlijk zijn om een taxi te nemen of iemand anders te laten rijden, maar misschien kan dat niet op het juiste moment.
Als je dan toch zelf rijdt gewoon rustig doen, op een paar minuten zal het vast ook niet aankomen.
Gewoon doorrijden als het rustig is, zorg dat je de vaste palen (check je route vantevoren op flitspaal.nl) en natuurlijk de trajectcontrole op de A12 kent.

Het motorseizoen is net begonnen dus er komt relatief veel donormateriaal vrij op het moment, misschien gaat het snel ineens. Succes!
Offline maarten22
Master
do 07 apr 2011, 19:37 Bericht 
Avatar gebruiker
Aanhanger schreef:
Het motorseizoen is net begonnen dus er komt relatief veel donormateriaal vrij op het moment, misschien gaat het snel ineens. Succes!


O:) O:)
Offline weetje11
Master
do 07 apr 2011, 21:07 Bericht 
Avatar gebruiker
Aanhanger schreef:
Het motorseizoen is net begonnen dus er komt relatief veel donormateriaal vrij op het moment, misschien gaat het snel ineens. Succes!


Inderdaad, waarheid als een koe, niemand wil zo dom zijn als een ezel, maar zoals elk jaar...... O:) :x
Offline Kenji
Master
do 07 apr 2011, 21:29 Bericht 
Avatar gebruiker
Aanhanger schreef:
Het motorseizoen is net begonnen dus er komt relatief veel donormateriaal vrij op het moment, misschien gaat het snel ineens

Erg zwarte humor, maar toch moest ik wel lachen... :lol:
Offline Tweebel
Master
do 07 apr 2011, 21:46 Bericht 
Avatar gebruiker
Zwarte humor, maar motorrijders staan niet zonder reden ook in de medische wereld zo bekend.

Dat lederen pak dient ook vooral om de organen te beschermen. Is orgaandonorschap inmiddels al verplicht bij rijbewijs AZ/AL?

Mbt TS: voor zover ik weet zijn transplantatieprocedures in Nederland/Europa uitstekend geregeld. Als het telefoontje komt, verwacht ik dat de persoon aan de andere kant vd lijn jou precies kan uitleggen wat er van je wordt verwacht. Daarnaast slaagt men er meestal in de procedure wel enigzins te plannen: vaak is er sprake van een levende donor - dwz, men kan de donor enige tijd in leven houden zonder dat dit ten koste gaat vd kwaliteit vd organen.

Als het echt krap wordt dan denk ik dat de politie zelfs je vervoer verzorgt. Maak je vooral niet te veel zorgen en bij twijfel gewoon het elders gegeven advies volgen: bellen naar de transplantatiecoordinator.
Succes ermee!
 [ 21 berichten ] 


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen

Zoek naar: